Stare mieszkania w dużej mierze stanowią problem. Remont goni remont. Ledwie skończymy jedną pracę, a już zaczyna się druga. Właściwie nigdy nie wiadomo, co zepsuje się następne i ile wydamy na kolejną naprawę.

Data dodania: 2012-12-29

Wyświetleń: 1572

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mówi się, że jedną z kosztowniejszych prac renowacyjnych w domu jest remont kuchni lub łazienki. 

Wiadomo, chcąc poprawić kondycje tych dwóch wnętrz musimy się nastawić na to, że nie tylko wydamy dużo pieniędzy na nowe wyposażenie, ale także na odświeżenie ścian, podłóg itp.

Oszacowanie kosztów remontu kuchni, czy łazienki jest dość trudne. Wszystko zależy od tego jakie materiały zakupimy, czy część prac wykonamy samodzielnie, czy też postawimy raczej na pomoc fachowców.

Dylemat co do tego, kto wykona prace remontowe jest dość duży. Jeśli prace wykonamy sami zaoszczędzimy pieniądze, jeśli natomiast skorzystamy z usług fachowców zagwarantujemy sobie solidność oraz szybkość zakończenia zlecenia.

Przy samodzielnym remoncie musimy być także gotowi na niespodzianki. Z czasem może się okazać, że coś wymknęło się spod naszej kontroli i przestajemy panować nad tym co dzieje się wokoło nas. Zazwyczaj wydajemy wówczas dodatkowe kwoty na kolejne remonty i naprawki.

Ile mniej więcej wydamy na remont kuchni?

Szacując kwoty nastawmy się na to, że zazwyczaj do kosztu całkowitego remontu, który skrupulatnie wyliczyliśmy, trzeba będzie doliczyć wszystko to, co po drodze pojawi się jako tzw. niezaplanowane wydatki.

Przy gruntownym remoncie z pewnością nie ominą nas koszty związane z instalacją wodno-kanalizacyjną:

zakup rur,

zawory,

podłączenie wodno-kanalizacyjne do zlewozmywaka.

Idąc dalej należy zatrzymać się przy instalacji elektrycznej, tutaj wydamy najwięcej na:

gniazda,

przewody,

puszki rozgałęźne.

Nie ominą nas także koszty związane z wentylacją oraz ogrzewaniem.

Dopiero po tych wszystkich czynnościach możemy zacząć myśleć o wyposażeniu. Najwięcej wydamy na sprzęt AGD oraz meble. Jeśli marzymy o meblach drewnianych to zapomnijmy o oszczędnościach. Niestety są one bardzo drogim elementem naszej kuchni. Znacznie tańszym rozwiązaniem będą natomiast meble z płyt wiórowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena