Sport, jak wszystkim doskonale wiadomo, poprawia nie tylko zdrowie, ale także samopoczucie. Dzięki ruchowi nasze ciało, ale także i umysł, na dłużej pozostaną sprawne dlatego każdy z nas powinien znaleźć sport dla siebie.

Data dodania: 2012-11-23

Wyświetleń: 1297

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Idealna sytuacja jest wtedy, kiedy dany sport uprawiamy przez dłuższy okres czasu. Niestety uprawianie spotu niesie ze sobą również kontuzje, czasami osłabienie mięśni lub inne dolegliwości. Warto pamiętać, że uprawiając sport trzeba dużą uwagę zwrócić na to co i jak jemy, jakie składniki dostarczamy naszemu organizmowi. Nie zawsze jesteśmy w stanie, dzięki naszej diecie, czasem nawet specjalnie opracowanej, dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z odżywek, najczęściej białkowych.

Odżywki białkowe są perfekcyjnym uzupełnieniem każdego posiłku sportowca. Dzięki nim do organizmu dostarczane są bardzo ważne dla organizmu mikro i makroskładniki. W ich skład oprócz różnych rodzajów białek oraz witamin i minerałów, wchodzą także enzymy trawienne i dodatki, które zapewniają dobre wchłanianie preparatów. Zawarte w ich składzie aminokwasy, pozwalają na szybki wzrost masy mięśniowej. Ale to nie wszystko. Cechują się bardzo dużym działaniem anabolicznym białka, co jak wiadomo zabezpiecza przed rozpadem mięśni, a także wspomaga budowę i regenerację włókien mięśni, które zostały uszkodzone. Do korzystania z odżywek białkowych nie zachęcają tylko sportowcy i kulturyści. Są one często polecane przez trenerów, a także lekarzy. Białko serwatkowe pomaga z leczeniu HIV, osteoporozy, zapalenia wątroby typu B, raka a także w chorobach układu krążenia. Widać więc, że ma ono bardzo szerokie zastosowanie. Odżywki te są łatwo dostępne na siłowniach, w sklepach sportowych, a także w aptekach. Są one zupełnie bezpieczne, a co najważniejsze, niezwykle dobrze działają na funkcjonowanie naszego organizmu.

Jednak to, że pomagają one naszemu organizmowi odpowiednio funkcjonować, to nie jedyna ich zaleta. Jak wiadomo, każdy kulturysta prowadzi też życie poza siłownią i klubem fitness. Ma rodzinę, dom, pracę i inne zajęcia. To wszystko zabiera bardzo dużo czasu. Odżywki natomiast nie wymagają, aby je długo przyrządzać. Ich przygotowanie jest niezwykle łatwe i szybkie. Dzięki temu nie stracisz czasu, który możesz przeznaczyć na treningi. Kulturystyka to pasjonująca dyscyplina sportowa, jednak niebezpieczna dla tych, którzy odpowiednio nie dbają o swój organizm. Dlatego jeśli chcesz widzieć upragnione efekty swojej ciężkiej pracy, zadbaj o siebie na różnych płaszczyznach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena