Dla wielu ludzie tradycja jest bardzo ważną rzeczą. Szczególnie mocno powinno się jej przestrzegać, jeśli chodzi o ślub i rzeczy z nim związane. Bardzo ważnym elementem związanym z tym ważnym dniem jest wręczanie zaproszeń ślubnych.

Data dodania: 2012-09-10

Wyświetleń: 2209

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zawsze osobiście

Najważniejsze we wręczaniu zaproszeń ślubnych jest to, żeby zrobić to osobiście. Nie wolno przekazywać tego przez osobę trzecią. Musi to być uroczysty moment, kiedy osobiście zapraszamy gości na nasz ślub. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy osoba mieszka za granicą. W takim wypadku ciężko jest pojechać na jedno popołudnie w celu zaproszenia na ślub. Tutaj można wysłać je pocztą, jednak dobrze jest napisać również list i przeprosić, że nie zaprasza się osobiście.

Jak się ubrać, gdy chce się zapraszać na ślub?

Tradycja wymaga tego, żeby wyglądać elegancko. Oczywiście nie trzeba zakładać garnituru i pięknej długiej sukni. Takie stroje należy zostawić na ślub. Mężczyzna bardzo dobrze wygląda, gdy założy elegancką koszulę w kratkę do jeansów. Natomiast kobieta może założyć spódnicę i bluzkę. Kobiety z pewnością posiadają większy wybór, jeżeli chodzi o ubrania, żeby wyglądać elegancko.

Kiedy zapraszać na ślub?

Nie najlepszym rozwiązaniem jest zapraszanie w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku. Powinno się to robić w sobotę albo niedzielę. Wytłumaczenie jest proste. W tym czasie z pewnością zastaniemy swoich przyszłych gości w domach. Dobrze jest wcześniej zadzwonić i umówić się z rodziną. Wtedy z pewnością będzie można dobrać odpowiedni termin dla obu stron.

Miesiąc czy dwa?

Równie ważna jest kwestia, ile wcześniej zaprasza się gości na swoje wesele. Oczywiście dwa tygodnie wcześniej to jest za późno. Zazwyczaj większość rodziny i znajomych wie o ślubie parę miesięcy przed tym wydarzeniem. Jednak zapraszać należy nie później niż miesiąc przed uroczystością. Zawsze trzeba dać czas na to, żeby goście mogli się przygotować zarówno finansowo jak i zaplanować sobie własne sprawy.

Co powiedzieć?

To pytanie pewnie zadręcza wiele przyszłych par młodych. Co powiedzieć wręczając zaproszenie ślubne? Wiele par robi tak, że dzieli się na pół informacjami, które należy przekazać. Oczywiście trzeba powiedzieć, że się kogoś zaprasza, a także gdzie i kiedy odbędzie się ślub. Oczywiście jeżeli para organizuje wesele, to także należy podać dane adresowe miejsca. Dobrze jest również wytłumaczyć dojazd, jeśli zapraszani nie wiedzą, gdzie to jest.

Przedstaw swoją połówkę!

Bardzo często się zdarza, że przychodzi nam zapraszać osoby, które nie znają naszej przyszłej żony albo męża. Wtedy kultura wymaga najpierw przedstawić wybrankę czy wybranka rodzinie. Wcześniej natomiast wyjaśnić swojej połówce, kto to jest i jak ma na imię. Każdy z nas z pewnością wie z praktyki, że przy takich sytuacjach zazwyczaj nie zapamiętuje się imion. Zapraszający bardzo często są zdenerwowani, co jeszcze bardziej to utrudnia.

Nie odmawiaj herbaty!

Przy takim wydarzeniu jak zapraszanie na ślub każdy oferuje kawę albo herbatę. Nie można odmówić! Wtedy zapraszający może się poczuć urażony. Zawsze trzeba spędzić przynajmniej trzydzieści minut w gościach. Pozwala to na zawarcie znajomości pomiędzy ludźmi, którzy się jeszcze nie znają.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena