Ze względu na kąt nachylenia okien dachowych zazwyczaj do ich zasłonięcia wybiera się rolety. Jednak wystarczy trochę twórczości i możemy równie dobrze takie okno udekorować firaną bądź zasłoną.

Data dodania: 2012-11-09

Wyświetleń: 2475

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszych czasach bardzo często możemy się spotkać z sytuacją, że sypialnia lub salon znajdują się na poddaszu. Ze względu na charakter tych pomieszczeń warto się zastanowić nad dekoracją okien z wykorzystaniem firan lub zasłon.

Najprostszym sposobem dekoracji okna dachowego jest zamontowanie klasycznego karnisza, a następnie zawieszenie firany na żabkach i zamocowanie jej na dole okna za pomocą dwóch uchwytów po rogach.

Ciekawszym sposobem będzie zamocowanie dwóch karniszy - jeden na górze okna, a drugi na dole. Do tak przygotowanych karniszy możemy przypiąć firanę. Gdy zamontujemy karnisze podwójne możemy uzyskać ciekawy efekt poprzez wycięcie dwóch wąskich pasków zasłony i zaczepienie ich po bokach firany. Uzyskamy w ten sposób stylowy wystrój, przy czym nie zasłonimy światła dziennego.

Również nie mniej ciekawym sposobem jest uszycie firany dokładnie na wymiar okna, a następnie przyszycie do każdego z jej rogów ozdobnego sznurka. Aby zawiesić taką firanę musimy mieć przymocowane w każdym rogu okna uchwyty. W oferci producentów mocowań możemy odnaleźć przeróżne uchwyty. Dobór odpowiedniego uchwytu podkreśli styl naszego pomieszczenia.

Fajnym pomysłem do udekorowania okna dachowego w sypialni jest przyczepienie firany uszytej ze zwiewnej tkaniny w miejscu gdzie zaczyna się skos. Następnie mocujemy firanę w miejscu gdzie się skos kończy - tak aby tkanina lekko zwisała. W ten sposób uzyskamy stylowy efekt lekkości.

Jak widzimy dekoracja okien na poddaszu jest możliwa i tak jak w oknach tradycyjnych najlepiej do tego celu wykorzystać firany i zasłony.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena