Wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym z roku na rok zyskuje coraz więcej miłośników, jakie więc atrakcje przyczyniają się do wzrostu zainteresowania tą formą turystyki?

Data dodania: 2013-07-26

Wyświetleń: 2567

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Agroturystyka w ostatnim czasie stała się bardzo popularną formą wypoczynku ze względu na atrakcje, jakie można znaleźć w takich gospodarstwach. Dzięki agroturystyce polska wieś zyskała ogromną szansę na rozwój, a gospodarstwa agroturystyczne wyrosły jak grzyby po deszczu. Bardzo dużo gospodarstw wyspecjalizowało się w danej formie atrakcji i przyciąga dzięki niej rocznie dziesiątki turystów.

Pierwszą formą atrakcji, jaką oferują gospodarstwa agroturystyczne, jest poznanie polskiej wsi. W czynnych gospodarstwach rolnych turysta może obserwować prace w polu, obcować ze zwierzętami, a nawet niejednokrotnie samemu spróbować różnych prac na roli.

Kolejną formą atrakcji, która przyciąga turystów jest jazda konna. Gości przebywający w takim gospodarstwie mogą się nauczyć jeździć na koniach. Bardzo często gospodarze oferują również przejazdy bryczką czy saniami zimą.  

Coraz więcej gospodarstw inwestuje w atrakcje, których nie powstydziłby się nawet dobry hotel, dzięki temu turyści w bardzo dobrej cenie mogą swój wypoczynek spędzić bardzo aktywnie. Przykładem takiej atrakcji jest np. kryty basen.

Ostatnią atrakcją, o której warto wspomnieć, jest przepyszne, domowe jedzenie oferowane przez gospodarstwa agroturystyczne. Przygotowane ze składników ekologicznych pochodzących z ogrodu gospodarzy, niejednokrotnie są elementem, który decyduje o wyborze właśnie takiej formy wypoczynku. Dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na zdrową żywność, coraz większą popularność zdobywają gospodarstwa ekologiczne, w których produkowana jest ekologiczna, wyselekcjonowana żywność, która jest głównym czynnikiem przyciągającym turystów do gospodarstwa.

Jak widzimy, w gospodarstwach agroturystycznych atrakcji jest sporo, a dzięki rosnącej konkurencji są one coraz lepsze jakościowo, dzięki czemu agroturystyka może już dziś konkurować ze znanymi kurortami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena