Ostatnimi czasy na topie w dekoracji okien są tzw. makarony - czyli sznurkowe firany. I choć dla wielu z nas kojarzą się one z domami nowoczesnymi, to równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach tradycyjnych.

Data dodania: 2012-11-16

Wyświetleń: 2392

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fenomenem makaronów jest zapewne ich nowoczesna sznurkowa forma, jakże bardzo różniąca się od tradycyjnych firan i zasłon. Poza tym ich prostota i funkcjonalność przyczyniły się do tak dużej popularności. Tak jak firany tradycyjne, tak i makarony strzegą prywatności domowników, przy czym również przepuszczają światło słoneczne, dzięki czemu są coraz częściej wybieraną formą dekoracji i osłonięcia okna. Dużym plusem jest również ogromny wybór modeli i kolorów w każdym większym internetowym sklepie z firanami. Bez problemu także odnajdziemy interesujące nas makarony na różne szerokości karnisza.

Tak duża popularność makaronów poskutkowała tym, że znajdują one zastosowanie już nie tylko w dekoracji okien. Coraz częściej spotyka się makarony jako baldachim w sypialni. Moda w architekturze na otwarte przestrzenie pozwala wykorzystywać makarony jako subtelne oddzielenie poszczególnych stref mieszkania. Najczęściej są używane jako oddzielenie salonu od jadalni, bądź jadalni od aneksu kuchennego.

Oprócz bogatego wyboru kolorów, dostępne na rynku są makarony z różnego rodzaju zdobieniami tj. węzełki czy pięknie mieniące się kryształki, które podkreślą styl i charakter naszego domu. Coraz częściej możemy również spotkać makarony dwukolorowe. Najczęściej spotykane, jest połączenie dwóch kolorów pastelowych, gdzie pierwszy z nich to sznurki, a drugi to węzełki. Jak widzimy, firany sznurkowe na dobre zagościły w naszych oknach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena