Często zadawane pytanie naszych klientek. Jak prać firany typu makarony. Wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania udekorowania swoich okien, gdyż uważa to za mało praktyczne rozwiązanie. Nic bardziej złudnego.

Data dodania: 2015-03-08

Wyświetleń: 1354

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyleft - wszelkie prawa dozwolone

Jak wyprać firany typu „makarony”?

Często zadawane pytanie naszych klientek. Wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania udekorowania swoich okien, gdyż uważa to za mało praktyczne rozwiązanie. Nic bardziej złudnego. Istnieje wiele rozwiązań tego niewielkiego problemu. Najprostszym jest oczywiście zanieść firanki do pralni. Przyniesie jednak to dodatkowe wydatki dla naszego budżetu domowego, oraz zabierze nam jak że cenny w dzisiejszych czasach czas. Tak więc przechodząc do sedna sprawy, istnieją dwa sposoby.

Pierwszym rozwiązaniem jest oczywiście pranie ręczne. Napuść do miski ciepłej wody (może być przegotowana), następnie dosyp proszku do prania. Włóż firanki do wody i pozwól aby nasiąknęły wodą, pozostaw je na dłuższą chwilę. Ponownie dosyp proszku do prania, wypłucz je kilka razy tak aby tak, aby nie został na nich proszek. Nie wyciskaj firan za mocno, w ten sposób możesz zniszczyć ich kształt, gdyż mogą się za bardzo rozciągnąć. Nie susz ich, rozwieś je na balkonie lub w innym miejscu aby mogły wyschnąć zachowując swój kształt(pięknie pachną gdy są suszone na świeżym powietrzu). Pamiętaj przy tym, że firany zachowają kształt takiej formy w jakiej je rozwiesisz. Więc abyś nie musiała spędzić wiele czasu na prasowaniu sznureczków, zrób to dokładnie. Ewentualnie powieś je od razu na oknie aby mogły swobodnie wyschnąć zachowując piękny kształt.

Kolejnym łatwym sposobem jest oczywiście wypranie ich w pralce. Ale poczekaj chwile nim to zrobisz. Jeśli po prostu je wrzucisz do pralki otrzymasz czysty kłębek poplątanych sznureczków. Szkoda na to czasu. No chyba że Tobie nie. Dam CI pewną radę. Sklepy oferują doskonałe woreczki do prania firan czy też bielizny. Jest to niewielki koszt ale ułatwia życie. Niektóre firany są sprzedawane wraz z woreczkami do prania. Tak więc włóż firany do woreczka i wypierz w pralce z resztą tkanin w takim kolorze. Po wyciągnięciu rozwieś je na prosto i „przeczesz” palcami. Wyschną zachowując doskonały kształt.

Podsumowując, już wiesz jak poradzić sobie z „makaronami”. Na co czekasz? Życzymy Ci powodzenia.

Licencja: Copyleft - wszelkie prawa dozwolone
1 Ocena