Stosowanie tkanin w produktach takich jak: meble, pościel, poduszki, firany czy dywany sprawiło, że tkanina odgrywa bardzo istotną rolę w tematyce dekoracji wnętrz. Szczególną jednak rolę odgrywa dobór i zastosowanie tkaniny do dekoracji okien.

Data dodania: 2012-11-06

Wyświetleń: 2352

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

We współczesnej architekturze coraz częściej możemy się spotkać z sytuacją, że okna zajmują całą ścianę, dlatego też tak bardzo ważną rzeczą jest właściwy dobór tkanin do dekoracji okien. Tkanina ta musi się komponować w zgraną całość z pozostałymi elementami pomieszczenia. Ze względów praktycznych rodzaj wybranej tkaniny do firan i zasłon pozwoli nam w większym lub mniejszym stopniu - w zależności od grubości i wzoru - osłonić wnętrze naszego domu.

W dzisiejszych czasach dekoracja okna to już nie tylko firany i zasłony marszczone w uciążliwy sposób na żabkach karnisza. Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju taśm marszczących otrzymujemy firany i zasłony pięknie zmarszczone i upięte na różne sposoby. Dzięki czemu raz zszyta tkanina na stałe z taśmami wymaga już tylko zawieszenia.

Sposób upięcia i dobór tkaniny jest bardzo ważnym elementem aranżacji, dlatego też nie może być przypadkowy. Musi współgrać z charakterem wnętrza. We wnętrzu tradycyjnym - klasycznym musimy zastosować całkowicie inne tkaniny niż we wnętrzu nowoczesnym. Firany lub zasłony z tkaniny jedwabnej lub szlachetnej bawełny dodadzą stylu i szyku wnętrzu tradycyjnemu. Natomiast tkaniny gładkie i zwiewne - finezyjnie zmarszczone i poupinane podkreślą nowoczesny charakter wnętrza. Na poniższym zdjęciu widzimy przykład nowoczesnej firany.

Widzimy więc, że tkanina jest bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrz. Przede wszystkim ma bardzo wiele zastosowań przy dekoracji okien.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena