Każde pomieszczenie, które ma pozbawione dekoracji okna wygląda pusto, a nawet wręcz na niedokończone. Dlatego też tak ważnym elementem wystroju naszych pomieszczeń są firany i zasłony.

Data dodania: 2012-10-19

Wyświetleń: 3044

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chociaż na rynku pojawiają się coraz to nowsze wynalazki pozwalające na zasłonięcie okna tj. rolety kasetowe, rolety rzymskie, żaluzje pionowe i poziome, itd., to i tak dla wielu z nas tradycyjne firany i zasłony są najlepszym i najbardziej atrakcyjnym sposobem zasłonięcia, a zarazem dekoracji okna. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie firany dają największe pole do popisu w kwesti wystroju.

Firany we wnętrzach klasycznych powinny oczywiście podkreślać rustykalny charakter pomieszczenia, natomiast firany w pomieszczeniach nowoczesnych powinny podkreślać nowoczesny wygląd wnętrza poprzez odpowiedni dobór tkaniny jak i sposób upięcia.

W kuchni coraz częściej stosuje się rolety ze względu na charakter i stopień wilgotności pomieszczenia.  Jednak wcale nie gorszym rozwiązaniem są krótkie - sięgające do parapetu firanki lub zazdrostki. Przy doborze takiej firany musimy jedynie pamiętać aby była uszyta z takiego materiału, który nie pochłania zapachów oraz ma zwiększoną odporność na powstawanie plam wynikających z podwyższonej wilgotności jaka panuje w kuchni.

Przy doborze firany lub zasłony do salonu lub pokoju dziennego już nie mamy takich ograniczeń jak w przypadku kuchni.  Sprawdzą się tutaj zarówno ciężkie materiały jak i zwiewne woale. Jedyną rzeczą na jaką najbardziej musimy zwrócić uwagę jest styl pomieszczenia i kolory jakie w nim panują, i tak dobrać firanę, aby jak najlepiej wkomponowała się w ten styl. Bardzo ważną rzeczą jest sposób upięcia firany. Przemyślane fantazyjne upięcie firany nada świeżości i nowoczesności każdemu domowi. Na zdjęciu poniżej widzimy efektowne upięcie firany w kokony.Jak widzimy wybór firany jest rzeczą indywidualną i zależy od gustu kupującego. Jedyne czym musimy się kierować jest styl naszego domu i rodzaj pomieszczenia, do którego wybieramy firankę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena