Nieuchronnie zbliża się październik. Nawet się nie spostrzeżesz, a będziesz regularnie odwiedzać mury uczelni. Wykorzystaj czas, który pozostał do tego momentu, aby załatwić wszystkie formalności przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jedną z nich jest wybór konta bankowego. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby nie wpakować się w maliny.

Data dodania: 2012-09-06

Wyświetleń: 1594

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obsługa przez sieć
Pierwszym, dla większości oczywistym kryterium, jest dostępność banku przez internet. Wykonywanie przelewów i innych operacji bankowych sprzed monitora swojego komputera nie jest już niczym niezwykłym, a stało się normalnością. Dlatego trzeba wymagać więcej: nie tylko przejrzystego systemu tradycyjnej bankowości interentowej, ale również łatwego dostępu do swoich pieniędzy przez urządzenia mobilne, głównie smartfony. To, czy dany bank oferuje aplikację, służącą do zarządzania kontem, łatwo można sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę jego nazwę i hasło “aplikacja mobilna”.

Pozorne bonusy
Ważne jest również, żeby dobrze sprawdzać pozorne promocje, które w ostatecznym rozrachunku mogą nie wyjść Ci na korzyść. Mowa na przykład o zwrocie pieniędzy za paliwo, czy pieniędzy wydanych na zakupy w tradycyjnych sklepach i supermarketach. Takie promocje są często obwarowane dodatkowymi warunkami, jak na przykład minimalny miesięczny wpływ na konto. Nie jest oczywiście powiedziane, że wpadniesz w pułapkę - ale dowiesz się tego tylko wtedy, dobrze prześwietlisz bankową ofertę.

Prawdziwe bonusy
Są jednak obecnie w polskiej bankowości rachunki osobiste, które wyróżniają się na tle innych, i które nie mają ukrytych haczyków. Umożliwiają one realne oszczędzanie, w przypadku aktywnego korzystania z konta, na przykład poprzez zwrot części kwot wydanych na zakupy internetowe, czy dzięki zautomatyzowanym programom oszczędzania. Są również konta, które będą Cię kusić gadżetami, za zostanie klientem danego banku - w takiej sytuacji już od Ciebie zależy, czy takie drobiazgi będą dla Ciebie wystarczającą zachętą.

Brak wymaganych stałych wpływów
Ważne jest, aby sprawdzając dobre rachunki dla studentów, brać pod uwagę to, że Twoje wpływy na konto mogą być bardzo nieregularne. Dlatego jednym z ważniejszych kryteriów wyboru powinien być brak opłat za prowadzenie rachunku i brak konieczności regularnych wpływów na konto.

Gdzie szukać?
W sieci nie brakuje serwisów finansowych dla studentów, które poruszają kwestie związane z wyborem konta. Poświęć jedno popołudnie na przeczytanie jakie są aktualnie najbardziej odpowiednie rachunki dla studentów - nic Cię to nie będzie kosztować, a być może zaoszczędzisz dzięki temu sporo pieniędzy, które pochłonęłyby opłaty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena