Zdobywanie linków to szerokie zagadnienie, na temat którego chyba każdy pozycjonujący ma własną opinię. Pozycjonerzy nie są jednomyślni co do tego, które techniki pozyskiwania linków przynoszą najlepsze efekty. Kwestia ta prawdopodobnie nigdy nie ulegnie zmianie, albowiem mechanizmy wyszukiwarek ciągle się zmieniają.

Data dodania: 2012-07-28

Wyświetleń: 1591

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieje jednakże pewna kwestia, którą popiera prawie każdy profesjonalny pozycjoner. Jeżeli myślisz przyszłościowo o swojej stronie www, powinieś zadbać o prawidłowe zróżnicowanie prowadzących do niej odnośników. Oznacza to, iż nie możesz ograniczać się jedynie do linków z katalogów stron, czy też jedynie do wymiany linków. Taki sposób linkowania jest najłatwiejszy do wykrycia i nie wróży dobrze na przyszłość.

Po pierwsze pozyskaj wysokiej jakości linki kierujące do strony głównej Twojego serwisu. Powinieneś włożyć trochę funduszy w wartościowe katalogi stron, które przez lata zdążyły zdobyć już swoją korzystną reputację w wyszukiwarkach. Należałoby też rozglądnąć się za sposobnością wymiany linków z dobrym serwisem związanym tematem z Twoją działalnością. Często warto także skusić się o kupno linków na stronie z dużym współczynnikem PR.

Kolejnym świetnym źródłem linków są znane wszystkim precelki, czyli katalogi artykułów. W tej branży dominują naturalnie blogi na silniku Wordpress. Jeśli jednak chcesz osiągnąc korzystną dywersyfikację linków, zastanów się również nad skorzystaniem z oferty serwisów, oferujących sprzedaż linków na dedykowanych stronach tematycznych. Wraz z prywatną bazą precli tworzy to świetne źródło linków tekstowych.

Przez ostatnie zmiany w ustalaniu pozycji w Google, coraz lepszą skutecznością cieszą się linki z for internetowych powiązanych tematycznie z pozycjonowaną stroną. Ażeby pozyskać linki z rzetelnych for, musisz w ustawieniach profilu przygotować właściwą stopkę postów odnośnikiem w treści oraz sukcesywnie wtrącać się do kilku dyskusji na łamach forum. Uważaj na to, żeby posty nie przypominały spamu! Powinny to być trafne odpowiedzi, bądź też pytania, które pomogą zyskać Ci zaufanie w oczach administratorów i innych użytkowników.

Inne, dające rezultaty sposoby na oryginalne linki to wartościowe komentarze na blogach prywatnych, linki w profilach użytkownika na najpopularniejszych portalach, a także na stronach typu Wiki. Nie można też zapominać o stronach społecznościowych, które przez wielu uznawane są za najbardziej przyszłościowe dla pozycjonowania. Możliwości jest naprawdę wiele więcej, wystarczy tylko nieco ruszyć głową i poszukać w internecie ;)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena