Twoja obecność na tej stronie najprawdopodobniej oznacza, iż czujesz, że stać Cię w życiu na więcej. Być może nie wszystko marzenia już zrealizowałeś. Być może brak Ci motywacji, by znów stanąć na nogi i iść przed siebie. Być może czas wreszcie zrobić pierwszy krok: uruchomić w sobie POTENCJAŁ DO WYGRYWANIA!

Data dodania: 2012-08-13

Wyświetleń: 1181

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele książek motywacyjnych skupionych jest na jednym efekcie. Dają Ci one chwilowe natchnienie. Gdy je czytasz, rzeczywiście masz świadomość, że Twoje możliwości są nieograniczone – wystarczy, że zaczniesz. Niestety, w miarę upływu czasu to poczucie maleje i zanika. Wkrótce zatem, by ponownie poczuć moc, musisz sięgać po kolejną dawkę motywacji, później kolejną i kolejną.

Każdy z nas, również i Ty, RODZI SIĘ ze wszystkim, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Podstawowa praca, jaką należy wykonać, by osiągnąć sukces, to obudzić tę moc. Nie potrzebujesz żadnych zewnętrznych, chwilowych motywatorów, bowiem jedyna i najsilniejsza motywacja, która zaprowadzi Cię do celu, jest już w Tobie. Jest w nas wszystkich od zarania dziejów.

Możesz teraz stwierdzić: „Skoro tak, to ok – wszystko jest we mnie”. Masz rację tylko częściowo. Niestety na drodze ewolucji wielu z nas zapomniało o instynkcie, który niegdyś uczynił z nas gatunek dominujący na Ziemi.

 W miarę coraz to łatwiejszego zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych, przestaliśmy posługiwać się instynktem, dzięki któremu dążyliśmy do lepszego życia, a zadowoliliśmy się tym, co aktualnie mamy. W ten sposób większość ludzi przestała używać, a wręcz potrzebować własnego instynktu, z czasem po prostu o nim zapominając.

Główne aspekty sukcesu to:

 -Wytrwałość – czy zastanawiasz się czasem, dlaczego, mimo że tyle mądrości już zostało opublikowanych, tylu jest na świecie ludzi utalentowanych, to jednak nadal sukces jest domeną nielicznych? Dzięki tej książce nauczysz się czegoś, co jest najbardziej istotne na drodze do sukcesu, bez względu na to, jak go definiujesz – wytrwałości


-Determinacji - Nasze życie nie jest ukierunkowywane przez pech lub szczęście, jak powszechnie się wydaje. Jedynym sposobem, by osiągnąć w życiu zdumiewające rzeczy jest niegasnąca determinacja. Dzięki niej przezwyciężysz wszelkie przeciwności i zwątpienia. Czytając tę książkę, oswoisz w końcu determinacje do tego stopnia, że zdobędziesz każdy cel jaki sobie ustanowisz.

 Pomiędzy marzycielami, a tymi, którzy rzeczywiście coś robią, istnieje ogromna różnica. Marzyciel będzie widział siebie w czerwonym ekskluzywnym kabriolecie, z czarną teczką wypełnioną pieniędzmi na tylnym siedzeniu. Niestety dla niego jest to tylko piękny sen, ponieważ nie będzie miał pojęcia, w jaki sposób go urzeczywistnić.

Natomiast osoba, która skupia się na działaniu, rozumie, że dzieje się tak wyłącznie w sferze fantazji. Człowiek, który podejmuje działania, zupełnie inaczej niż marzyciel określa obraz swych pragnień. On wie, co należy zrobić, by je urzeczywistnić — i robi to!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena