0 głosów

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu masz dużo siły i energii. Warto zjeść śniadanie zaraz po przebudzeniu się, ponieważ Twój żołądek jest pusty od jakiś siedmiu godzin.

Jedzenie jest najważniejszym aspektem w naszym życiu. Pozwala nam przetrwać. Jeśli się dobrze nie najesz, to nie będziesz mogła wykonać podstawowych i codziennych czynności. Nigdy nie będziesz efektywna w pracy, jeśli nie będziesz miała pełnego żołądka. Zdrowe odżywianie jest kluczem do wielu sukcesów. Ale jak schudnąć dzięki zdrowemu odżywianiu się?

Powinnaś zawsze zjeść wszystkie posiłki, bez względu na to, jak bardzo masz napięty harmonogram dnia. Jeśli tego nie zrobisz, może wpłynąć to na niekorzyść Twojego organizmu. Większość zaburzeń w naszym organizmie jest spowodowanych nieprawidłowym odżywianiem się. Jeśli nie poświęcimy na odżywianie odpowiednio dużo czasu, to możemy być albo skrajnie wyczerpani, albo mieć nadwagę. Jeżeli żyjesz aktywnie, to potrzebujesz jedzenia, żeby prawidłowo funkcjonować. Bez jedzenia nie będziesz pracowała efektywnie. Zdrowe odżywianie się wcale nie jest takie trudne. Jeśli będziesz jadła codziennie 4 zbilansowane posiłki, to na pewno osiągniesz szczupłą sylwetkę i będziesz się długo cieszyła niezawodnym zdrowiem. 

Śniadanie, to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu masz dużo siły i energii. Warto zjeść śniadanie zaraz po przebudzeniu się, ponieważ Twój żołądek jest pusty od jakiś siedmiu godzin. Tak naprawdę pomijanie śniadania jest bardzo niezdrowe. Nieprawdą jest, że jedząc codziennie rano śniadanie, będziesz gruba.

Ten posiłek pozwala regulować cały Twój system trawienny. Jeśli nie wiesz, co mogłabyś rano zjeść, to warto pomyśleć o owsiance albo tostach. Na pewno nie jedz niczego tłustego i ostrego, ponieważ możesz się nabawić problemów żołądkowych. Do popicia dobre są soki. Jeśli nie masz czasu sama sobie zrobić takiego soku rano, to możesz go kupić dzień wcześniej w sklepie.

Obiad również jest bardzo ważny. Nigdy nie powinno się go pomijać. Dzięki niemu aktywnie pracujesz przez cały dzień. Obiad jest po prostu niezbędny bez względu na to, jaki rodzaj pracy wykonujesz. Nie powinno się jeść tego posiłku za wcześnie ani też za późno. Jeśli przegapisz obiad, to Twoje ciało na pewno to odczuje. Nawet jeśli jesteś na diecie, to obiad jest obowiązkowym posiłkiem. Najlepszy pomysł na ten posiłek to jakieś mięso z dodatkiem warzyw. Pamiętaj, żeby jeść go powoli i delektować się każdym kęsem. Taki sposób odżywiania się na pewno będzie miał pozytywny wpływ na Twój organizm. A to sprawi, że będziesz zadowolona ze sposobu, w jaki się odżywiasz. 

Trzecim najważniejszym posiłkiem jest kolacja. Ona doda Ci świeżości po ciężkim dniu w pracy i ułatwi zasypianie. Spanie z pustym żołądkiem jest raczej średnią przyjemnością. Jeśli się nie wyśpisz, będziesz drażliwa i niespokojna. Dobra kolacja sprawi, że w nocy się odprężysz i rano będziesz miała siłę na kolejny ciężki dzień. Pomijanie kolacji jest bardzo niezdrowe. To jest posiłek, którego nie powinno się unikać. Kolacja powinna być tak samo pożywna jak obiad. Możesz zjeść na nią jakieś mięso albo potrawy składające sie z jajek. Pamiętaj, żeby nie robić niczego dodatkowo, kiedy jesz. Skup się tylko na jedzeniu i nie rozpraszaj swojej uwagi. Nieświadome jedzenie może prowadzić do obżarstwa. Przez to przybierzesz na wadze i cały Twój plan o odchudzaniu pójdzie na marne.

Wbrew temu, co wszyscy mówią, jeśli zjesz coś między posiłkami, to tak od razu nie przytyjesz. Zależy też, ile tego zjesz i co to będzie. Przekąski często dostarczają nam energii, której potrzebujemy w przerwach miedzy posiłkami. W takich momentach warto zainteresować się jakimiś owocami. To doskonałe źródło energii, które nie wpłynie negatywnie na nasze ciało. Czasami możesz w ramach przekąski kupić sobie sok ze świeżo wyciskanych owoców. Jedzenie małych posiłków pomiędzy tymi trzema głównymi także jest dobrym sposobem odżywiania się. Musisz mieć tylko pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich wartości odżywczych, które potrzebuje. No i jedzenie małych porcji to podstawa. Ciesz się jedzeniem i nigdy się nie spiesz. Jeśli zastosujesz się to tego wszystkiego, to na pewno będziesz sie zdrowo odżywiała i  cieszyła sie zgrabną sylwetką. 

Licencja: Creative Commons