Współczesny rynek finansowy rozwija się w bardzo szybkim tempie i dostosowuje swój kształt do zmieniającego sie społeczeństwa. Parę lat temu nienawidzone a dziś kochane  - pożyczki gotówkowe pozwalają rozwiązać problem różnicy czasu między wystąpieniem potrzeby a zdobyciem środków na jej zaspokojenie.

Data dodania: 2012-05-21

Wyświetleń: 4199

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

pożyczka gotówkowa

Pożyczki gotówkowe to wciąż rozwijający się sektor rynku finansowego. Rozwój ten jest napędzany wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu produkty. Cechuje je dostępność, szybkość decyzji i brak zbędnych formalności. Pożyczkę gotówkową może wziąć niemal każdy. Przy udzielaniu nie jest brana pod uwagę historia dłużnika ani jego zabezpieczenia.

"Chwilówki" są po prostu wygodne. Często zawarcie umowy pożyczki nie wiąże się nawet z wizytą w siedzibie firmy. Pożyczka bez BIK przez Internet pozwala wręcz nie wychodzić z domu. Nie trzeba zbierać zaświadczeń z urzędów ani wyciągów z wypłat. Wszelkie sprawy z konsultantem załatwimy telefonicznie lub u nas w domu.

W skali makroekonomicznej pożyczki mają leczniczy wpływ na gospodarkę. To właśnie one napędzają bezlik turystycznych miejscowości. Wielu Polaków nie wyobraża sobie wakacji bez wizyty nad morzem, lecz oszczędność nie jest naszą narodową cechą. Pożyczka rozłożona na odpowiednie raty może uratować sytuację i zapewnić rodzinie wczasy.

Pożyczki mają również inną cechę różniącą je od kredytów. Do wzięcia pożyczki nie jest potrzebna zgoda współmałżonka, która w wielu życiowych sytuacjach może okazać się przeszkodą nie do pokonania.

Pożyczki gotówkowe uznawane są za znacznie droższe od kredytów. Trzeba jednak nadmienić, że na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się dużo nowych instytucji pożyczkowych doprowadzając do wzrostu konkurencji na rynku. To doprowadziło do spadku kosztów pożyczek i lepiej dostosowanej oferty dla nas - klientów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena