Wiele portali oferuje nam porównywarki kredytów. Dla kogo zostały one stworzone? Jaka porównywarka jest dla nas najdogodniejsza? Co jest lepsze - rozmowa z doradcą czy samodzielne porównanie ofert?

Data dodania: 2012-01-09

Wyświetleń: 1438

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Porównywarka kredytów została stworzona by uprościć nam życie. Obliczanie wielkości rat czy odsetek to nie jest fizyka kwantowa. Wystarczy poczytać i poduczyć się trochę z matematyki finansowej. Zajmie to Ci maksymalnie godzinę. Nie jest to dużo, ani nie jest to mało. Pytanie brzmi - czy chcesz poświęcić godzinę swojego czasu na naukę czegoś, co przyda Ci się raz w życiu? Dla osób, które nie chcą powstały porównywarki. Dzięki niej porównasz wszystkie najważniejsze oferty w przeciągu 8 do 10 minut.

Nie należy korzystać z kalkulatorów kredytowych ani porównywarek zamieszczonych na oficjalnych stronach banków. Aplikacje zawarte na niezależnych stronach dają nam pewność co do obiektywnych i prawidłowych danych. Idealna porównywarka to taka, w której sami podajemy wszystkie dane liczbowe. Wtedy wiemy, że nie zostają przed nami ukryte żadne dodatkowe opłaty. Dane liczbowe bez problemu znajdziemy w ofertach i katalogach banków.

"A nie da się tego ominąć po prostu spotykając się z doradcą?" Chcesz właśnie podjąć decyzję na długie lata. Dobrze się do niej przygotuj. Polecam taką strategię. Najpierw porównaj kredyty w internecie. Nic Cie to nie kosztuje. Potem umów się z doradcą. Dzięki temu będziesz wiedział czy trafiłeś na osobę kompetentną. Po spotkaniu przejrzyj ofertę zaproponowaną przez doradcę i przelicz ją w kalkulatorze kredytowym. Uzyskasz dużo ważnych informacji - wielkości rat, koszt kredytu itp. Będziesz gotowy do podjęcia decyzji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena