Rynek maszyn budowlanych obecnie oferuje konsumentom ogromną różnorodność modeli. Z tak bogatym wyborem latwo zostać wprowadzym w błąd. Potwierdza to dawno udowodniony przez naukowców fakt, iż duży wybór wprowadza człowieka w niepewność i zamieszanie.

Data dodania: 2012-05-08

Wyświetleń: 1441

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nieraz dochodzi do absurdu: człowiek, któremu jest trudno wybrać wśród wielu oferowanych produktów, w końcu w ogóle traci chęć do nabycia pożądanej rzeczy. Aby uniknąć takich sytuacji, warto mieć dokładny plan działania jeszcze przed udaniem się do firmy specjalizującej się w sprzedaży tych maszyn. W tym artykule będziemy próbować ustalić, jak najlepiej wybierać i nabywać wózki widłowe.ForkliftRoughTerrain1

Warto zacząć od definicji: wózki widłowe to pojazdy przeznaczone do transportu i przechowywania ładunków na terenie dużych powierzchni magazynowych. Otrzymana nazwa tych maszyn nawiązuje do dwóch uchwytów podniesieniowych z przodu, przypominających wszystkim znane sztućce.

Przed zakupem wózków widłowych trzeba dokładnie przemyśleć, w jakich warunkach i w jakim celu wózek będzie wykorzystywany. Nie jest dobrym pomysłem opierać swój wybór na radach innych kierowców typu: "Mój przyjaciel pracuje z takim - możesz kupić". Lub odwrotnie: "Wszystkie są takie same! Bierz ten najmniej kosztowny". Takie bezmyślne podejście może spowodować nieprzyjemne konsekwencje.

Analiza czynników wyboru rozpoczyna się od oceny warunków, w jakich urządzenie będzie działało. Czyli wcześniej ustalamy, jakie będą warunki pracy wózków w ciągu najbliższych kilku lat. Z reguły życie wózka widłowego trwa około 7 lat, ale przy prawidłowej eksploatacji okres ten można łatwo przedłużyć o połowę lub nawet więcej.

Również należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału będzie nawierzchnia, po której będzie przemieszczał się wózek widłowy. Właśnie od tego zależy wybór opon, wydajność pracy, warunki pracy kierowcy oraz warunki przewozu ładunków. Jeżeli wiemy, że wózek widłowy będzie pracował w warunkach niebezpiecznych, najlepiej nabyć model specjalistyczny.

Oprócz tego, warto pamiętać o znaczeniu zakładanego czasu pracy wózka. Jeżeli zamierzamy wykorzystywać wózki widłowe prawie całodobowo, naturalnie jest wybrać najbardziej trwałe modele. Jeżeli będzie wykorzystywany tylko przez kilka minut dziennie, to zwykłe niedrogie modeli będą jak najbardziej odpowiadały tym prostym wymaganiom.

Jak widać, istnieje sporo niuansów podczas wyboru wózków widłowych. Sumując wszystko, najbardziej ważną radą w tej sprawie jest terminowe zastanowienie się nad każdym szczegółem. Przygotowanie w kwestiach technicznych i eksploatacyjnych na etapie wyboru wózków widłowych u specjalizującego się sprzedawcy zagwarantuje udany zakup i efektywną pracę wózka przez wiele lat.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena