Starczowzroczność nie jest wadą wzroku, a naturalnym procesem fizjologicznym. W mniejszym lub większym stopniu dopada każdego po 45 roku życia. Wtedy nasze oko traci powoli zdolność akomodacji, czyli przystosowywania się soczewki do ostrego widzenia w każdej odległości. Pojawiają się problemy z widzeniem i czytaniem z bliska.

Data dodania: 2012-04-18

Wyświetleń: 1547

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie dziwi więc widok osób w dojrzałym wieku, które czytają gazetę na odległość wyciągniętej ręki, a w sklepie wyciągają okulary, by przeczytać napisy na opakowaniu wybranego produktu.

Z powodu słabszego wzroku musimy stale lub w określonych sytuacjach nosić okulary lub soczewki kontaktowe. A zarówno jedne, jak i drugie niosą za sobą sporo niedogodności w życiu codziennym. Na okulary musimy stale uważać – mając je na nosie musimy liczyć się z ryzykiem ich porysowania i zniszczenia. Zapominalscy, którym często zdarza się zostawienie okularów w domu, przez cały dzień muszą się zmagać z dyskomfortem nieostrego widzenia. W zimie jest jeszcze gorzej, gdyż okulary stale parują i utrudniają widzenie. Trzeba więc zapomnieć o śnieżnych szaleństwach czy długich spacerach. Okulary to też prawdziwa zmora osób żyjących aktywnie. Jogging czy pływanie z okularami na nosie są bowiem równie niewygodne, co mało bezpieczne.

Stosowane jako alternatywa dla okularów soczewki też nie są rozwiązaniem komfortowym. Nie możemy ich nosić cały czas i trzeba je zdejmować na noc. Miłośnicy czytania przed snem tak czy inaczej muszą się więc przerzucać na okulary. Soczewki mogą też podrażniać gałkę oczną i powodować uczulenia. Co więcej, zarówno okularnicy, jak i osoby noszące soczewki muszą regularnie odwiedzać okulistę i optyka, uszczuplając swoje portfele.

Tymczasem jest sposób, by uniknąć soczewek i okularów, a przy tym zapewnić sobie komfort doskonałego widzenia przez długie lata. Laseroterapia w leczeniu starczowzroczności sprawi, że znów będziemy widzieć, jak za młodu. Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. Wystarczy kilkadziesiąt sekund, by móc raz na zawsze zapomnieć o okularach i na nowo cieszyć się aktywnym, komfortowym życiem.

Pierwsze i jak dotąd jedyne urządzenie korygujące wzrok metodą IntraCOR pojawiło się w Centrum Okulistycznym w Warszawie. IntraCOR® jest metodą laserowej korekcji z wykorzystaniem femto-lasera. Stanowi ona efektywne rozwiązanie problemów związanych z presbiopią. Dzięki zastosowaniu femto-lasera możliwe jest przeprowadzenia zabiegu w najmniej inwazyjny sposób. Laser działa całkowicie wewnątrzrogówkowo, a co najważniejsze aby wykonać w pełni skuteczny zabieg, nie ma konieczności utworzenia płatka rogówki.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena