Krótkowzroczność stanowi coraz większy problem w krajach rozwiniętych. Oprócz uwarunkowań genetycznych coraz częściej większą rolę odgrywa styl życia. Dzieci i młodzież coraz mniej czasu spędzają na powietrzu, dużo więcej przed komputerem lub telewizorem.

Data dodania: 2012-05-08

Wyświetleń: 1559

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozwój krótkowzroczności postępuje u dzieci w wielu przypadkach bardzo szybko, wysoki stopień krótkowzroczności zwiększa prawdopodobieństwo odwarstwienia siatkówki. Osoby krótkowzroczne narażone są trzykrotnie bardziej na rozwój jaskry, zaćmy lub nawet na utratę wzroku.

Pomijając kwestie zdrowotne, noszenie okularów przez dzieci nadal jest przyczyną przemocy. Dzieci w okularach są bezpodstawnie postrzegane jako słabsze fizycznie, stając się wtedy celem łobuzów, są prześladowane w szkole lub na podwórku. Każda z osób dorosłych zetknęła się, będąc w wieku szkolnym z przezwiskami: „cztery oczy”, „okularnik” i mimo upływu lat zachowania dzieci nie uległy zmianie. Obecnie nasze dzieci tak samo spotykają podobne przykrości i to tylko z powodu korygowania wady wzroku okularami...

Jednym ze sposobów pozbycia się okularów jest zabieg laserowej korekcji wzroku, metoda bezpieczna, bezbolesna, metoda dzięki której w ciągu kilku minut nabywamy tak wiele, najważniejszy zmysł – wzrok. Zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonywane są u osób dorosłych, dzieci ze względu na rozwój, niestety nie mogą być leczone w ten sposób. Alternatywę w tym przypadku stanowi ortokorekcja, metoda dzięki której również dzieci mogą pozbyć się okularów, jak również całego bagażu przykrości jakie spotykały je dotąd. 

Ortokorekcja jest niechirurgiczną metodą korekcji krótkowzroczności i niewielkiego astygmatyzmu. Innowacyjnością tej metody jest działanie soczewek w nocy. Soczewki podczas snu modelują rogówkę, dzięki temu w dzień wzrok jest ostry i nie ma potrzeby stosowania okularów czy jakichkolwiek innych szkieł korekcyjnych. Stosowanie ortosoczewek u dzieci przez dłuższy czas, w wielu przypadkach spowalnia lub całkowicie zatrzymuje rozwój krótkowzroczności. Rodzic, nadzorując zakładanie i pielęgnację ortosoczewek zawsze ma pewność, że wszystko odbywa się higienicznie i zgodnie z zasadami przechowywania i czasu noszenia. 

Zdrowie naszych pociech jest sprawą priorytetową, tak samo jak dla nich samych poczucie pewności siebie, możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu szkolnym, zabawach i innych rozrywkach, których nie mogą doświadczyć z okularami na nosie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena