Nieruchomości to rynek niezwykle specyficzny i zapewne nie dla każdego. Laikowi bardzo trudno odnaleźć się w typowo branżowym nazewnictwie, w zawiłościach i kruczkach prawnych oraz gąszczu przepisów. Jaka jest więc specyfika rynku nieruchomości i jak sobie z nią poradzić?

Data dodania: 2012-03-30

Wyświetleń: 1551

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Specyfika rynku nieruchomości

Temat nieruchomości dla bardzo wielu jest tematem niezwykle szerokim i trudnym do pojęcia. Trudno się z tym nie zgodzić, jednocześnie przyznając rację temu, który mówi, że można na tym rynku napotkać na liczne zakręty, nieścisłości, kruczki i triki znane jedynie bardzo doświadczonym „graczom” w tej dziedzinie. Osobom, które w nieruchomościach są laikami, lub też pracownikami początkującymi, nie rzadko wydawać się może, że przysłowiowe „kłody pod nogi” są im kładzione celowo – pewnie czasami tak też właśnie jest. Jednak fakt, iż rynek nieruchomości jest bardzo konkurencyjny i wymagającej ogromnej siły przebicia, jest niezaprzeczalny.

O ile agencje oraz deweloperzy biją się o każdego klienta, gotowego kupić lub wynająć od nich mieszkanie, o tyle jakość tych zdobywanych lub wyszukiwanych „na szybko” lokali często pozostawia niestety wiele do życzenia. Rzeczą oczywistą jest, że kupno czy też wynajem mieszkania lub domu, jest dla każdego człowieka ważną życiową kwestią, dlatego też agent nieruchomości powinien zapewnić takiej osobie rzetelną obsługę, wykorzystując wszelkie swoje zasoby wiedzy, doświadczenia oraz znajomości specyfiki branży nieruchomościowej.

Nawiązanie kontaktu z sprawdzonym, polecanym przez innych oraz przede wszystkim w pełni profesjonalnym biurem pośrednictwa nieruchomości, posiadającym ważną licencję zawodową jest kluczem do sukcesu każdego, poszukującego nieruchomości zarówno pod kupno jak i wynajem. Platformą, na której nie tylko odbywa się poszukiwanie ofert nieruchomości na zasadzie wyszukiwania haseł mających na celu znalezienie korzystnych ofert na chociażby wynajem we Wrocławiu, Warszawie lub też w mniejszych miejscowościach jak Kluczbork czy Swarzędz, ale na której też przeprowadzane są coraz częściej całe transakcje, jest internet. Poszerzył on niesamowicie zakres rynku nieruchomości oraz wyznaczył nowe jego granice, a właściwie ich brak.

To właśnie główne cechy rynku nieruchomości: nieprzewidywalność, nieograniczoność i oczywiście ciągłe zmiany, wymagające od zainteresowanych czujności i elastyczności

Licencja: Creative Commons
0 Ocena