Wiedza na temat tego, kiedy przypada jajeczkowanie wydaje się wyjątkowo cenna. Co ważne, nie bagatelizują jej zarówno kobiety marzące o zajściu w ciążę, jak i te z nich, które myślą przede wszystkim o skutecznej antykoncepcji. Co może zatem sugerować nam, że mamy już do czynienia z jajeczkowaniem?

Data dodania: 2012-02-29

Wyświetleń: 2225

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

owulacjaNajprostsza metoda opiera się przede wszystkim na wyliczeniach, wymaga od nas jednak wiedzy na temat tego, jak długo trwa nasz cykl owulacyjny. Owulacja pojawia się zazwyczaj w jego połowie, jeżeli więc kobieta może pochwalić się regularnością miesiączek, może również z dużą dozą prawdopodobieństwa określić swoje dni płodne. W sieci pojawiają się zresztą specjalne programy komputerowe, które w istotny sposób ułatwiają te zadanie. Ich skuteczność uzależniona jest przede wszystkim od stopnia naszej własnej systematyki, jeżeli więc podajemy dane dotyczące kilku cyklów miesięcznych, dni płodne i czas wystąpienia owulacji mogą zostać określone z dużym prawdopodobieństwem nawet wówczas, gdy miesiączki nie są zbyt regularne.

Kobiety, które chcą mieć pewność, że zbliża się czas owulacji mogą również zainwestować w test pozwalający na potwierdzenie własnych obserwacji. Testy owulacyjne, dzięki którym można przekonać się o tym, czy nastąpiło już jajeczkowanie można nabyć obecnie w każdej aptece, jeżeli zaś zależy nam na ograniczeniu wydatków związanych z ich zakupem interesującym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z możliwości sklepu wysyłkowego. Dokładność wspomnianych rozwiązań nie zawsze jest identyczna, zdecydowana większość z nich może jednak pomóc nam we wskazaniu dni płodnych.

Podczas jajeczkowania zmienia się również temperatura naszego ciała, jeżeli zatem prowadzimy jej systematyczny pomiar, również nie powinnyśmy mieć trudności z odpowiedzią na pytanie o to, czy zbliżamy się do dni płodnych. Niestety, i ta metoda nadaje się przede wszystkim dla pań sumiennych i zdeterminowanych, które naprawdę chcą poznać swój organizm. Do niedawna uważano przy tym, że mamy do czynienia z metodą dość nieprzyjemną, co również uważano za jej wadę. Na szczęście, dziś przynajmniej ten problem udało się zlikwidować. Odwiedzając aptekę lub wirtualny sklep z podobnym asortymentem warto zaopatrzyć się w specjalny termometr pozwalający na mierzenie temperatury we wnętrzu pochwy, dzięki któremu czynności związane z pomiarami można wykonać szybko iż godnie z zasadami higieny.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena