Okno to bardzo istotny element każdego domu. Zapewnia nam nie tylko ciepło, ale także nadaje wnętrzu uroku i stylu. Ładne, ale także odpowiednio dostosowane okna sprawią, że nasz dom będzie przytulny, a przebywanie w nim przyjemne.

Data dodania: 2012-02-24

Wyświetleń: 1769

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli chcemy czuć się dobrze w naszym domu i ważna jest dla nas odpowiednia atmosfera to powinniśmy wybrać okna drewniane, które są nie tylko funkcjonalene, ale i bardzo ładne. Dlaczego jeszcze warto wybrać okna drewniane?

okna drewniane

Otóż okna drewniane są trwałe oraz zapewniają świetną izolację cieplną, a ich ramy są stabilne i wytrzymałe. Okna drewniane są również łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Powłoki drewniane nie ulegaja naładowaniu elektrostatycznemu, a więc nie przyciągają kurzu. W przypadku uszkodzenia powierzchni drewnianej mamy możliwość jej naprawy bez użycia specjalistycznych środków i narzędzi. Istotne jest również to, iż okna drewniane są dostępne w wielu wzorach i kolorach, a więc możemy łatwo dopasować je do wystroju wnętrza, a także nadać każdemu pomieszczeniu niepowtarzalną atmosferę i klimat. W każdej chwili możemy w prosty i szybki sposób zmienić ich kolor.

Drewno jest produktem naturalnym i przyjaznym dla środowiska, a w czasie pożaru nie wydzielają szkodliwych substancji chlorowcowych. Jeżeli chodzi o rodzaje okien to wyróżniamy ich kilka. Pierwszy rodzaj to jednoramowe okno drewniane. Jego skrzydło składa się z jednej części, w której osadzone są szyby zespolone. Kolejny rodzaj to okna zespolone, w których każde ze skrzydeł składa się z dwóch części połączonych śrubami lub specjalnymi zamkami. W każdej z nich osadzona jest pojedyncza szyba. Istnieją także okna skrzynkowe. Ich rama złożona jest z ościeżnicy i krosna. Do ramy mocowane są podwójne skrzydła okienne otwierane do środka. Kolejny typ konstrukcji to drewniane okna ościeżnicowe, zbudowane z ościeżnicy, do której mocowane są podwójne skrzydła okienne. Ostatni rodzaj to okna krosnowe, które budowane są z krosna i pojedynczego skrzydła okiennego otwieranego do wewnątrz.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena