Od pomysłu na wyjazd po doświadczenie i praktyczną wiedzę z każdego zakątka świata. Jacek Bonecki podróżując z aparatem i kamerą odwiedził ok. 60 krajów na 6 kontynentach. Fotografie Jacka opowiadają różnorodne historie.

Data dodania: 2012-02-16

Wyświetleń: 2180

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jacek Bonecki – artysta, fotograf, operator filmowy, producent telewizyjny, dziennikarz, podróżując z aparatem i kamerą odwiedził ok. 60 krajów na 6 kontynentach. Umiejętności zdobyte w szkole filmowej oraz inspiracje czerpane z inscenizacji filmowej, przenikają się w jego pracach. Fotografie Jacka opowiadają różnorodne historie.

Jak sam twierdzi podróżowanie z aparatem to nie tylko umiejętność wnikliwego podpatrywania świata, ale także umiejętność bezpiecznego poruszania się w nowych miejscach, w odmiennej kulturze, wśród nie zawsze życzliwych ludzi oraz bezpieczne i wygodne transportowanie sprzętu.

may1

Co ważne właściwy dobór aparatów, obiektywów i akcesoriów do przewożenia sprzętu fotograficznego ma o tyle kluczowe znaczenie, że umożliwia szybki dostęp do aparatu i powoduje, że narzędzie nie jest przeszkodą w fotografii.

may2

Bonecki z dużym zaangażowaniem włącza się w działalność edukacyjną. Jako pomysłodawca i organizator prowadzi plenery i warsztaty fotograficzne, przyczyniając się do popularyzacji fotografii. Wykłada w największych szkołach fotograficznych w Polsce.     

Już niedługo wszyscy miłośnicy fotografii będą mieli okazję zgłębić tajniki tej sztuki.  25 lutego br. podczas łódzkich targów „Na Styku Kultur” w trakcie specjalnego seminarium fotograficznego Jacek Bonecki przedstawi swoje wspomnienia z licznych podróży, ogromną ilość zdjęć z różnych zakątków świata, w tym z ostatniego rajdu Dakar 2012,  opowie o teorii i praktyce w fotografii a przede wszystkim zdradzi liczne praktyczne wskazówki – jak podróżować aby nie stracić najcenniejszych ujęć.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena