Od wielu lat koniec lutego kojarzy się mieszkańcom Łodzi i okolic z wyjątkowym świętem miłośników turystyki. Targi “Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR“ to właśnie swoiste święto turystyki, podczas którego odbywają się liczne imprezy związane z podróżowaniem, odkrywaniem ciekawych miejsc i kontaktem z ludźmi, dla których jest to sposób na życie.

Data dodania: 2012-02-03

Wyświetleń: 1849

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 

nskfota3

Ważnym wydarzeniem tegorocznej imprezy będzie wystawa Marka Arcimowicza NEPAL - MIĘDZY GÓRAMI. Wystawa składa się z dużych 30 fotografii - obrazów skłaniających do refleksji i odkrywania kraju wciśniętego między najwyższe góry na świecie. To historie o ludziach i pięknie miejsca, gdzie przyszło im żyć.

nskfota1Autor tak opowiada o wystawie: "Spośród wszystkich krajów i miejsc, które odwiedziłem - właśnie Nepal zajął wyjątkowe miejsce w moim sercu, można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia - i zawsze z wielką radością tam wracałem, w sumie już ponad 30 razy…Staram się podróżować wszystkimi zmysłami, a Nepal - podobnie jak Indie - zapewnia szeroką paletę kolorów, bogata historia wpłynęła na niezwykłe tradycje i koloryt tego kraju. Kuchnia - choć nie jest tak bogata jak indyjska, potrafi sprawić, że tęsknię za lokalnymi smakołykami już kilka dni po wyjeździe. Ulice kipię zapachami kadzideł, przypraw ale też rozkładających się śmieci, odchodów, moczu, dymu i spalin. Hałas ulic gwar targowisk, cykady w bambusowych gajach, okrzyki zdumienia na poruszający widok gór, pokrzykiwanie poganiaczy i własne ciężkie dyszenie na wysokogórskich szlakach, furkot chorągiewek i gwizd wiatru, … kiedy tylko zamknę oczy - słyszę je wciąż.

nskfota2

Jednak dla mnie Nepal - od początku, od pierwszych chwil - to przede wszystkim ludzie.Im właśnie, przyjaciołom i tym, których spotkałem przygodnie, minąłem na szlaku, albo dostałem kubek herbaty, miłe słowa lub szczery uśmiech, naukę, że życie to nie tylko wypchany portfel, że ważne są przyjaźń, rodzina, wspólny posiłek, życie, zdrowie, radość - IM dedykuję tę wystawę."

Licencja: Creative Commons
0 Ocena