Czym są testy spójności? W jaki sposób reagować na subtelne testy kobiet?
Dlaczego kobiety testują mężczyzn? Jakie są najczęstsze testy kobiet ?

Data dodania: 2012-01-24

Wyświetleń: 7505

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W przypadku kobiet, impuls seksualny powstaje w wyniku emocjonalnego stanu jaki kobieta uzyskuje w interakcji z mężczyzną, dzięki m.in. ocenie sygnałów, które wysyła on drogą niewerbalną, takich jak jego mowa ciała, zachowanie, sposób bycia, sposób mówienia, itd.
Informacje jakie płyną do kobiety w sytuacji, w której nieświadomie testuje ona mężczyznę, mają istotnie zauważalny wpływ na interakcję i postrzeganie Ciebie jako kogoś kto jest dla niej pociągający lub nie. Czasem zdarza się, że kobieta świadomie sprawdza zachowania mężczyzny w określonych aspektach.

Czym są testy spójności?
Silnym znakiem zainteresowania.
Kobieta testuje Ciebie w momencie, w którym Twoje pierwsze wrażenie jakie o Tobie ma,  powoduje, że się jej podobasz. Nie tyko wizualnie, ale całą swoją osobą. Innymi słowy sprawdza, czy owe wrażenie nie jest tylko jej wrażeniem – nie zna Cię przecież. Gdybyś jej nie zainteresował, nie testowałaby Ciebie, bo nie musiałaby niczego sprawdzać, bez sprawdzania wiedziałaby, że jej nie interesujesz. Mężczyźni na ogół nie znają tych testów, nie rozpoznają ich ponieważ nie mają nawet świadomości ich istnienia.

Oczywiście, zdaniem takiego testu, nie jest wpasowanie dobrej odpowiedzi do pytania, lecz rama kontekstowa w jakiej wystąpi Twoja reakcja. To tak, jakby treść wypowiedzi lub sens merytoryczny pytania nie miał prawdziwego znaczenia. Sama treść jest jedynie pretekstem, aby poznać Twoją emocjonalną reakcję na coś takiego. W ten sposób kobieta może łatwo sprawdzić, czy Twoja pewność siebie jest prawdziwa czy udawana. Ponieważ oceni Twoją reakcję emocjonalną w sytuacji, której się nie spodziewasz.

 Inną formą tego typu testów, są testy spowodowane samym zaintrygowaniem lub ewentualnym zainteresowaniem zbudowaniem kontaktu – pełnią rolę filtrów, które mają odcedzić słabych facetów (beta) od interesujących i pociągających mężczyzn (alpha). Tego rodzaju testami są wypowiedzi lub zachowania, mające na celu sprawdzenie Twojej reakcji i - na jej podstawie – umacnianie Twojego dobrego wrażenia w jej umyśle bądź osłabianie go.
Testy spójności to bardzo szeroki temat, i dlatego  zdecydowałem się przedstawić tylko podstawowe aspekty testów występujących w czasie flirtu.


Prostymi przykładami takich testów mogą być:
• Jesteś zbyt młody / zbyt stary dla mnie
• Skąd pomysł, że będę chciała się z Tobą umówić?
• Każdej to mówisz?
• Postaw mi drinka to porozmawiamy.
• Mężczyzna powinien się o mnie starać.
• itd.

Przykład
Wyobraź sobie sytuację, kiedy w klubie nocnym do atrakcyjnej kobiety podchodzi mężczyzna i rozpoczyna z nią rozmowę. On jest zadowolony i ona też, nagle jednak z ironicznym uśmiechem i kamienną mimiką kobieta rzuca w jego kierunku wypowiedź „Fajny nawet jesteś, ale ja jestem lesbijką.”
W jaki sposób mężczyźni najczęściej reagują na coś takiego? Poddają się lub próbują jeszcze chwilę dyskutować i odchodzą. Są totalnie zbici z tropu i nie bardzo widzą rozwiązanie w sytuacji. Oczywiście może się zdarzyć, że kobieta faktycznie jest lesbijką i o tym wspomni, jednak w zdecydowanej większość wypadków jest to jedynie łatwy sposób na to by pozbyć się kogoś mało interesującego.
Przeanalizujmy zupełnie odmienną reakcję pewnego siebie mężczyzny na to zachowanie, który flirtując z kobietą nagle słyszy „Fajny nawet jesteś, ale ja jestem lesbijką.” i z jeszcze większym sarkazmem i uśmiechem mówi jej do ucha „Wiesz co, ja też.” Albo „Naprawdę? W takim razie oboje lubimy kobiety, to nie może być przypadek...” Efekt tego, przy odpowiedniej komunikacji niewerbalnej, to śmiech i dalsza rozmowa.


Na czym polega mechanizm?
Mężczyźni są różni i każdy z nich zareaguje na takie strącające z tropu zachowanie kobiety w określony sposób.
Pewny siebie mężczyzna, który w życiu miał już bardzo wiele kobiet i wie jak się z nimi obchodzić, zareaguje inaczej na taką wypowiedź czy zachowanie, niż nieśmiały mężczyzna, który odważył się podejść i zagadać.
W ten sposób kobieta szybko sprawdza, z kim na do czynienia. Istnieje bardzo szeroka grupa zachowań, odzewów i nietypowych pytań, których kobiety nie są świadome, które mają za zadanie testować mężczyznę i to jest ich podstawowym celem.


W naturalnych warunkach, ani mężczyźni ani kobiety nie zdają sobie sprawy z istnienia takich testów – im atrakcyjniejsza kobieta tym silniej będzie testować mężczyznę, ponieważ tym bardziej może w chętnych adoratorach przebierać. Im słabszy psychicznie mężczyzna, tym szybciej odpadnie w trakcie konwersacji. Im silniejszy, tym szybciej zdobędzie serce tej kobiety. Tak było od zawsze.
Tutaj należy poruszyć jeszcze jeden bardzo istotny aspekt. To nie jest tak, że w trakcie interakcji kobieta za wszelką cenę będzie starała się udowodnić Tobie, że jesteś nikim i nie nadajesz się.
Wyobraź sobie, że decydujesz się zakupić samochód. Już go wybrałeś, jest to Twój idealny model, zawierający wszystko co chcesz, jest nawet we wskazanym przez Ciebie kolorze. Oczywistym jednak jest, że zanim zostawisz pieniądze w salonie, zdecydujesz się na próbną jazdę chociaż kilku kilometrów tym konkretnym egzemplarzem. Oczywiście nie masz na celu udowodnienia sprzedawcy, że ten model jest kompletnie do niczego.
Chcesz go sprawdzić, upewnić się, rozkoszować wyborem. Bardzo byś się rozczarował, gdyby nagle okazało się, że coś jednak jest z tym modelem nie tak.
Podobnie jest z kobietami. Kobieta wejdzie Ci na głowę (dotyczy budowania relacji), jeżeli tylko dasz jej na to okazję i pozwolisz na to, jednak wtedy staniesz się dla niej nikim, bo ona wcale nie chce na męskiej głowie siedzieć. ”Wcale tak nie chciałam, dlaczego mi pozwolono? Co za beznadziejny człowiek!”

Z powyższych względów, mężczyzna uczący się podstaw uwodzenia może opanować technicznie poprawne rozpoznawanie, oraz reagowanie na testy spójności, które sprawdzają spójność tworzonej wokół siebie ramy z osobowością. Gdybyś w tej chwili otrzymał od kobiety test w np. postaci „No ale ty mi takimi tekstami rzucasz, jakbyś chciał mnie zaliczyć”, jakbyś zareagował?
Testy spójności mają za zadanie sprawdzić Twoją reakcję emocjonalną. Poprawną reakcją na taki test, jest reakcja która niesie ze sobą emocje radości, pełnego luzu, przedniej zabawy i wspaniałego samopoczucia oraz zaintrygowania kobietą.
W tym celu, używamy mechanizmu zwanego sztuczną dyskwalifikacją. Dyskwalifikujesz siebie lub kobietę, zmieniając kontekst ramowy jej zachowania, lub wypowiedzi, na taki który jest zabawny, śmieszny, lub który jest abstrakcją. Możesz swoją reakcję połączyć z negatywnym komplementem lub kwalifikacją.


Przykłady właściwych reakcji:
• Takich jak Ty, to ja mam na pęczki.
o To musi być bardzo ciekawe, chcesz o tym porozmawiać?
• Często uprawiasz seks?
o Wiem co sugerujesz, nic z tego nie wyjdzie.
• Weź mnie nie dotykaj
o Powiedz to jeszcze raz z przymrużonymi oczkami i wrednym wyrazem twarzy.
• Jesteś łatwy.
o Nie mów tego mi, powiedz to swoim koleżankom.
• Nie podobasz mi się.
o Ojoj, teraz zamknę się w sobie i pójdę do kąta. Pójdziemy do niego razem?
• Jesteś prawiczkiem?
o Tak, mam 3cm w zwodzie i żadna mnie nie chce.
• Przyszłam się tylko pobawić, a nie szukać chłopaka.
o Też nie szukam chłopaka.

Za każdym razem kiedy podczas początkowego flirtu kobieta będzie starała się kwalifikować Ciebie, czyli zaszufladkować Cię do takiej lub innej kategorii poznawczej, Ty dyskwalifikujesz siebie lub ją, w atmosferze zabawy i dalszego flirtu. Kobiety uwielbiają mężczyzn z poczuciem humoru, ponieważ świadczy ono o inteligencji mężczyzny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena