Singiel, coraz bardziej popularna nazwa dla osób idących przez życie w pojedynkę. Jeszcze nia tak dawno nazywano ich Starymi Pannami czy Starymi Kawalerami - dzisiaj osoby po trzydziestce, które nie żyją w stałym związku to po prostu - Single.

Data dodania: 2012-01-02

Wyświetleń: 2092

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mit pierwszy: Singiel jest nieśmiały
Wydawałoby się, że ktoś, kto żyje w pojedynkę i nie może, czy nie chce znaleźć sobie partnera musi być osobą nieśmiałą. Nic bardziej błędnego, wielu Singli to osoby, które kiedyś były w związkach - a nawet w małżeństwach. Czasami jednak zakręty losu doprowadziły, że ich życie potoczyło się innym torem. Single potrafią doskonale dogadywać się z innymi ludźmi, są otwarci i potrafią doskonale się bawić, nie tylko w wąskim gronie własnych znajomych. Życie w samotności powoduje, że Single raczej lubią towarzystwo. Oczywiście wśród Singli znalazłoby się wiele osób nieśmiałych, ale wyjątki potwierdzające regułę znajdą się zawsze ;)


Mit drugi: Singiel jest pracoholikiem
Kolejny mit, z którym nie do końca można się zgodzić. Owszem Singiel, ma więcej czasu na pracę, bo nie ma na głowie żony/męża, czy gromadki dzieci, ale ma całe mnóstwo innych zajęć, na które nierzadko osoby żyjące w związkach po prostu nie mają czasu. To, że ktoś potencjalnie nie ma obowiązków rodzinnych może być wykorzystywane przez pracodawców, dla których taka dyspozycyjność pracownika to prawdziwy skarb.
 

Mit trzeci: Singiel jest bogaty!
Skoro wszyscy twierdzą, że Single to pracoholicy, to... pewnie zarabiają niesamowitą ilość kasy! Hmmm... no niestety nie jest aż tak różowo. Większość Singli to osoby o standardowych zarobkach, które podobnie jak ludzie sparowani borykają się z codziennymi problemami. Jeśli ktoś żyje w pojedynkę nie znaczy to, że jego koszty utrzymania są mniejsze. Od pewnego czasu nasze media starają się wykreować obraz Singla jako dobrze zarabiającej osoby, która dużo pracuje, by potem beztrosko wydawać zarobione pieniążki - nie mówiąc już o tym, że dookoła Singla kręcą się ciągle hieny, które chcą te pieniążki zagarnąć.


Mit czwarty: Singiel ma dużo czasu
Paradoksalnie wydawać by się mogło, że osoba, która nie ma partnera czy dzieci ma bardzo dużo wolnego czasu. Tylko kolejny mit, który należy obalić. Singiel jest raczej osobą uporządkowaną, która lubi spędzać czas wg. określonego planu.  A plan ten ma bardzo napięty, bo przecież zawsze znajdzie się coś do zrobienia, ktoś do odwiedzenia, wypad na singlowy weekend, jakaś książka do przeczytania, jakiś film do obejrzenia. Singiel wcale nie ma nadmiaru czasu... kiedyś przecież musi chodzić na randki


Mit piąty: Singiel lubi luksus
A kto go nie lubi ;). Bycie Singlem nie jest czymś niezwykłym. Single to normalni ludzie i jak normalni ludzie mają swoje upodobania. Część z nich uwielbia otaczać się rzeczami luksusowymi, a część nie. Nie można uogólniać, że Single lubią luksus bardziej niż inni ludzie.


Mit szósty: Singiel jest samotny
Single nie żyją na bezludnych wyspach. Każdy Singiel ma znajomych rodzinę, z którymi się spotyka mniej lub bardziej regularnie. Nie można więc powiedzieć, że Single to osoby samotne. Prędzej, można powiedzieć, że Single to osoby bez stałego partnera. Inna sprawa to fakt, czy Singlowi taki stan rzeczy odpowiada, czy też nie.


Mit siódmy: Bycie Singlem jest złe!
Wiele osób sądzi, że bycie Singlem nie jest dobre, że za wszelką cenę trzeba zmienić ten stan. Jeśli jednak, komuś bycie Singlem, czyli życie w pojedynkę nie przeszkadza na tyle by to zmienić, nie ma takiej potrzeby. Każdy z nas wybiera swoją drogę życiową, jedni rzucają się w wir pracy inni poświęcają się rodzinie, jeszcze inni pracują w wolontariacie a kolejni są Singlami.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena