Wysoki współczynnik zagrożenia wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi bezpieczeństwa. Szczególnie na niebezpieczeństwo narażone są obiekty użyteczności publicznej i budynki rządowe.

Data dodania: 2011-12-19

Wyświetleń: 1573

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tego typu obiekty łącznie z ambasadami oraz siedzibą prezydenta wymagają zastosowania najlepszych technik zabezpieczających teren. W takim przypadku na standardowym wyposażeniu zabezpieczenia obiektu znajdują się kamery termowizyjne, blokady drogowe, pełna ochrona obwodowa oraz strażniczy personel. Każdy z elementów pełni różne funkcje, jednak przy wspólnym współdziałaniu gwarantują pełne zabezpieczenie terenu oraz obiektu.

Kamery termowizyjne instalowane są w wielu miejscach, tak aby możliwy był podgląd pod każdym kątem na teren, obiekt oraz okolice. Z koeli zaś zadaniem blokad drogowych jest postawienie bariery chroniącej przed wjazdem na teren obiektu niepowołanych gości. Ważne jest aby blokada drogowa szybko reagowała po włączeniu. Instalowana jest ona pod powierzchnią ziemi. W chwili zbliżania się do wjazdu niepowołanego gościa, blokada drogowa wysuwa się z ziemi w kilka sekund, tworząc zaporową barierę.

Istotne jest także aby była ona rzeczywiście blokadą, aniżeli atrapą. Z kolei ochrona obwodowa jest kompleksowym systemem instalowanym na zewnętrznym ogrodzeniu terenu. Instalacja wykrywa niepowołanych intruzów, szybko przesyłając informacje i alarmując w razie przekroczenia wyznaczonych barier. Czynnik ludzki jest potrzebny do stałego monitorowania obiektu i do kompleksowej obsługi wszelkich zainstalowanych systemów. Dodatkowo jest on wyposażony w broń ręczną oraz palną, która może być wykorzystana przy ostateczności podjęcia działań.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena