W każdej hali magazynowej bardzo ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni i aranżacja wnętrza w sposób jak najbardziej funkcjonalny.  Ma to niebagatelny wpływ na późniejsze jej użytkowanie.

Data dodania: 2012-01-20

Wyświetleń: 1407

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W wielu przypadkach hala magazynowa traci wiele ze swojej powierzchni użytkowej - ze względu na liczne podpory znajdujące się wewnątrz obiektu. Staje się przez to niefunkcjonalna. Podpory takie utrudniają też transport towarów wewnątrz budynku, co sprawia, że magazyn staje się zupełnie niedostępny.

Nowoczesne technologie wykorzystujące do budowy hal na magazyn lekkie elementy stalowe, takie jak: blacha trapezowa, profile aluminiowe czy płyty warstwowe sprawiają, że współczesne hale magazynowe mogą mieć dużą rozpiętość bez konieczności użycia podpór. Mimo braku podpór, nawet na szerokości 80 m, konstrukcja takich hal magazynowych jest trwała i stabilna. Duża przestrzeń, która nie jest wypełniona pionowymi podporami pozwala na dowolne rozmieszczenie w magazynie regałów magazynowych, palet, wag i innych elementów niezbędnych do tego, by był on pomieszczeniem maksymalnie funkcjonalnym i umożliwiającym efektywną pracę.

Stalowe hale na magazyn o dużej rozpiętości bez podpór idealnie sprawdzają się także w sytuacjach, kiedy niezbędna jest reorganizacja wyposażenia magazynu. Regały i inne elementy wyposażenia wnętrza mogą być w nich ustawione dowolnie zgodnie z potrzebami przedsiębiorcy. Dobra ustawność magazynu wpływa także na jego pojemność. W przypadku zastosowania stalowej hali na magazyn bez zbędnych podpór maksymalną pojemność można uzyskać przy minimalnej ogólnej przestrzeni użytkowej. To zaś przekłada się na duże oszczędności. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni, dobra ustawność i pojemność magazynu oraz sprawny transport - brak wewnętrznych podpór albo rozmieszczenie ich w miejscach niewpływających na zmniejszenie ich funkcjonalności, odgrywa dla tych kwestii niebagatelną rolę. Chcąc mieć maksymalnie funkcjonalną halę na magazyn, warto skorzystać z oferty produkcji hal na zamówienie i możliwości rozmieszczenia podpór zgodnie z indywidualnymi potrzebami.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena