Profil Użytkownika

Odwrócona osmoza – odrobina teorii

Rodzaj: Artykuł

Odwrócona osmoza jest obecnie najczęściej wykorzystywanym sposobem dokładnego oczyszczania wody. Stosuje się ją w niektórych filtrach domowych, ale również na skalę przemysłową, na przykład przy produkcji wody butelkowanej.

Woda czysta biologicznie

Rodzaj: Artykuł

Stacje uzdatniania wody poza nielicznymi wyjątkami nie mogą i nie powinny przeprowadzać procesów biologicznego oczyszczania wody. Drobnoustroje, jakie znajdują się we wodzie, najczęściej nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, jednak nie zawsze tak bywa.

Woda najczystsza z możliwych

Rodzaj: Artykuł

Pojęcie „czystości” w stosunku do wody zmienia się w zależności od oczekiwanych jej właściwości. Woda spożywcza powinna być bezbarwna, bezsmakowa i bezwonna, ale już przemysł może to zdefiniować inaczej.

Woda do zadań specjalnych

Rodzaj: Artykuł

Woda wodociągowa w większości miejsc w Polsce ma dwie zasadnicze wady: jest wodą twardą i zawiera spore domieszki żelaza. Jest to problem nie tylko w instalacjach przemysłowych, ale także domowych.

Woda spożywcza – co wiesz o jej czystości?

Rodzaj: Artykuł

Zwykle nie zastanawiasz się nad metodami uzdatniania wody, które stosowane są, zanim zostanie ona doprowadzona do sieci wodociągowej. Wszystko zaczyna się w stacji uzdatniania i dopóki woda, tym razem w postaci ścieku, nie zostanie odprowadzona, oczyszczanie się nie skończy.

Profil

Jep Jep

Autor
Napisz wiadomość
Artykułów:
13
Kod partnerski:
/p:17794

Data urodzenia:
1997-01-19
Dołączył:
2011-01-19 13:53:21

Ostatnie logowanie:
22-09-2014