Jak sprawić, aby nasz dom stał się oazą bezpieczeństwa i spokoju? Jak uchronić naszą rodzinę przed nieprzyjemnymi skutkami włamania i kradzieży? Rozwiązaniem na te i inne problemy jest montaż systemu alarmowego.

Data dodania: 2011-10-06

Wyświetleń: 1850

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu zabezpieczenia. Systemy alarmowe chronią nasz dom nie tylko przed niechcianymi gośćmi, ale również przed pożarem czy też ostrzegają domowników przed zbyt dużym stężeniem trujących gazów w domu.

Sercem systemu alarmowego jest centrala alarmowa. Jest to urządzenie elektroniczne wyposażone w układ sterowania, akumulator i zasilacz. Oprogramowanie centrali alarmowej odpowiedzialne jest za prawidłowe działanie całego systemu oraz działanie dodatkowych funkcji. Niezbędnym elementem systemu alarmowego jest również klawiatura za pomocą, której właściciel może uruchomić lub wstrzymać pracę całego systemu lub też wprowadzić nowe ustawienia dla poszczególnych funkcji poprzez wprowadzenie odpowiedniego, tajnego, kodu.

Jak to się dzieje, że system alarmowy rozpoznaje zagrożenie?

Możliwe jest to dzięki instalacji odpowiednich czujników, czyli detektorów. Po wykryciu nieprawidłowości system alarmowy informuje o zagrożeniu najczęściej poprzez uruchomienie sygnału dźwiękowego oraz świetlnego. Do wpełni porpawnego działania systemu alarmowego niezbędne jest podpięcie odzielnej instalacji elektrycznej najlepiej z niezleżnym żródłem zasilania.  Nowoczesne instalacje elektryczne umożliwiają również zdalne sterowanie pracą systemów alarmowych oraz zdalny monitoring. Ponadto komunikacja z system alarmowym może odbywać się poprzez telefon, sieć komórkową czy też nawet pocztę elektroniczną. Warto zwrócić również uwagę czy wybrany system alarmowy posiada możliwość wielokrotnej aktualizacji oprogramowania.

Montaż systemu najlepiej zlecić fachowcom. System alarmowy musi zostać podłączony do sieci elektrycznej w odpowiedni sposób, a jeśli system posiada możliwość komunikacji za pomocą telefonu, to również do sieci telefonicznej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena