Można go mieć już za 24 zł. Z drugiej strony czasami koszt jego kupna sięga 190 zł. Ile dokładnie trzeba zapłacić za dobry stabilizator stawu skokowego?

Data dodania: 2011-12-15

Wyświetleń: 4853

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niektórzy wybierają produkty patrząc przede wszystkim na ich cenę. Nie ma znaczenia ani jakość ani dopasowanie do potrzeb. Liczy się to, żeby kupić najtaniej. Może się wydawać, że mają rację. Bo przecież po co płacić prawie dwie stówy za stabilizator stawu skokowego, skoro można go mieć za niecałe 24 zł?

 Najtańsze także użyteczne

 Rzecz w tym, że stabilizator stawu skokowego powinien spełniać określone wymagania. To produkt, od którego może zależeć zdrowie tego, kto go używa. A więc – warto dobrze się zastanowić przed złożeniem zamówienia.

 Najtańsze produkty mogą być przydatne. Zwłaszcza wtedy, gdy ryzyko kontuzji jest niewielkie. Zwykle są wykonane z tradycyjnych materiałów, podszytych bawełną. Nie mają specjalnych właściwości, są mniej sztywne od swoich droższych odpowiedników. Być może komfort noszenia jest mniejszy, ale czy zawsze wszystko musi być idealne?

 Czasem potrzeba sztywności

 Zupełnie inaczej jest wtedy, gdy stabilizator stawu skokowego ma wspomagać rehabilitację. W takiej sytuacji powinien być wzmocniony choćby taśmami usztywniającymi. Dzięki temu zapewnia odpowiednią stabilność stopy i stawu skokowego. Tyle tylko, że za to trzeba zapłacić. I to ponad sto złotych. Warto jednak wydać te pieniądze, żeby uniknąć dalszych powikłań.

 Nieco inną kategorią produktów są te, które wykorzystują nowoczesne materiały. Ich główną zaletą jest wysoki komfort noszenia, a także odpowiednią sprężystość. W przypadku osób, które są bardzo aktywne fizycznie znaczenie może mieć choćby to, że używane są w nich tzw. materiały termiczne. W dwóch słowach – materiały oddychające. Dzięki nim stopa się nie poci, a przynajmniej poci się mniej niż mogłaby.

 Wnioski – dobrze się zastanowić

 Jakie można wyciągnąć z tego krótkiego porównania wnioski? Przede wszystkim – należy dobrze się zastanowić nad tym, jaki stabilizator stawu skokowego jest potrzebny. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem. To tym bardziej ważne, że na niektóre produkty ortopedyczne Narodowy Fundusz Zdrowia udziela refundacji przynajmniej części kosztów.

 Jeśli więc ktoś zastanawia się nad tym, ile rzeczywiście kosztuje taki sprzęt, jednoznacznej odpowiedzi z góry nie uzyska. Może analizować trzy podstawowe grupy produktów, co pozwoli określić mu mniej więcej ilość pieniędzy potrzebną do zakupu. Dopiero jednak gdy pozna dokładnie swoje potrzeby i skonsultuje się z lekarzem, będzie mógł sprawdzić konkretną, dokładną cenę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena