W związku z oragnizacją Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, spodziewany jest boom budowlany zwlasza w sektorze dróg i autostrad. Najwazniejszymi odcinkami będą:

Data dodania: 2007-11-02

Wyświetleń: 3486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najwazniejszymi odcinkami będą:

Autostrada A1:
Gdańsk (Rusocin) – Grudziądz (Nowe Marzy)

Grudziądz (Nowe Marzy) – Toruń

Toruń – Stryków
Stryków – Pyrzowice
Pyrzowice – Sośnica


Sośnica – Bełk
Bełk – Świerklany
Świerklany – Gorzyczki
Autostrada A2

Świecko – Nowy Tomyśl
Nowy Tomyśl – Stryków II (Łódź)

Stryków II – Stryków I

Stryków I – Konotopa (Warszawa)
Autostrada A4

Zgorzelec – Krzyżowa
Krzyżowa – Kraków
Kraków (węzeł Wielicka) – Szarów
Szarów – Tarnów (węzeł Krzyż)
Tarnów – Rzeszów
Rzeszów – Przeworsk
Przeworsk – Korczowa
Autostrada A8

Autostradowa Obwodnica Wrocławia
Budowa autostrad zaabsorbuej bezsprzecznie cały sector wykonawczy I rojektowy. Jednakże nie tylko należy również pamiętać, że sieć nowoczesnych systemów autostrad musio być wyposażona w nowoczesną sieć stacji obsługi, stacji bezynowych, restauracji i innych udogodnień dla podróżujących.

Z całą pewnością biura projektów będą przeżytwały swój okres świetności. Wiadomo przecież, że projektowanie stacji paliw jest zajęciem niezwykle pracochłonnym. Rywalizacja konkurentów znanych renomowanych koncernów paliwowyh w Polsce (PKN ORLEN, Shell, Statoil) będzie też zaciekła o zaprojektowanie I zbudowanie w jak najkrótrzym czasie stacji paliw w dogodnym miejscu.

Njawiszym powodzenie będą cieszyły się drogi międzynarodowe, łączące Polskę z Europą zachodnią oraz Z naszym wschodnim, ukraińskim sąsiadem. Podejrzewa się, że przepustowość tych dróg może wynosić nawet do 500 tys samochdoów dziennie. Co jest wynikiem bardzo wysokim porównując do przepustwowści na innych europejskich drogach.

Wydane pieniądze na autostrady I drogi ekspresowe powinne się zrócić w ciągu 3 lat a zarobić na siebie drugie tyle w ciągu kolejnych 3 lat. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nowowybrany rząd nie zmarnuje tej szansy.

img
Licencja: Creative Commons
0 Ocena