Zazwyczaj remonty mieszkań, domów, czy obiektów znajdujących się na zewnątrz planuje się w okresie między wiosną a jesienią. Ma to związek z warunkami pogodowymi, a  przede wszystkim temperaturą. Gdy jest ona zbyt niska, wiele remontów nie może być  wykonanych.

Data dodania: 2011-11-22

Wyświetleń: 1834

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warto zatem wiedzieć, jakie remonty możemy planować w zimie, a z jakimi musimy się wstrzymać aż do wiosny.

Ocieplenie budynku

Remontowanie elewacji należy zaplanować najpóźniej na jesień. Jest to istotne dlatego, iż tego rodzaju prace wymagają odpowiednich warunków atmosferycznych, a w szczególności temperatury minimum 5 stopni Celsjusza. Niższa temperatura może całkowicie zniszczyć efekt prac ociepleniowych i narazić nas na dodatkowe koszty związane wymianą pokrycia ścian.

Remont dachu

Jak doskonale wiemy, dach chroni nasze mieszkanie przed opadami atmosferycznymi przez cały rok. Ten rodzaj prac remontowych należy wykonać przed zimą , aby nie zaskoczył nas śnieg, deszcz oraz niska temperatura. Ważne jest bowiem, aby pod powierzchnię pokrycia dachowego nie dostała się wilgoć, która może być przyczyną powstania pleśni.

Układanie oraz remont kostki brukowej

Prace brukarskie powinno się wykonywać w temperaturze większej niż 0 stopni Celsjusza, natomiast jeśli chodzi o konserwację i impregnację bruku za pomocą specjalnych impregnatów to niektóre z nich schną dość długo, a jak wiadomo, im wyższa temperatura, tym krótszy czas schnięcia.

Remont w mieszkaniu

Remont mieszkania w zimie może okazać się bardzo złym pomysłem. Jest to związane z czasem schnięcia poszczególnych materiałów. Na przykład gładzie gipsowe potrzebują wysokiej dość wysokiej temperatury, aby dobrze przepchnęły. Jeśli już przeprowadzamy remont ścian w zimie, możemy przyspieszyć schnięcie za pomocą ogrzewania centralnego.

Zalety remontów zimowych

Warto jednak popatrzeć na kwestię zimowych remontów z drugiej strony. Otóż w okresie tym łatwiej jest dotrzeć do firmy, która wykonuje zlecenia remontowe, gdyż remonty w zimie są mniej popularne i większość z nas odłoży ich przeprowadzenie na wiosnę.

Kolejnym argumentem może być niższa cena materiałów budowlanych, gdyż składy budowlane na zimę organizują wyprzedaże.

Remont w zimie nie musi być skazany na niepowodzenie pod warunkiem, iż dobrze zaplanujemy prace i uwzględnimy wszelkie czynniki mają wpływ na remont.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena