Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zaburzeń w naszym zdrowiu zalezy od naszej kondycji psychicznej. W tym artykulem, mam zamiar pokazać Państwu troszkę więcej informacji, na temat podłoża psychicznego w problemach z seksualnością mężczyzn.

Data dodania: 2011-11-15

Wyświetleń: 1503

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Współczesna kultura masowa ma bardzo niezdrowe podejście do seksualności, samego aktu seksualnego i przede wszystkim prącia jako podstawowego atrybutu męskości. Męska seksualność, a wręcz męskość sama w sobie, oceniana jest jako iloczyn wielkości penisa i ilości partnerek seksualnych. W szczególności wielkość penisa jest pokazywana jako rzecz praktycznie najważniejsza dla prawidłowego spełniania funkcji seksualnych. Panuje przekonanie, że za mały i za duży członek powodują niemożność uzyskania satysfakcji seksualnej samemu oraz zapewnienia jej partnerce.

W rzeczywistości tylko w sytuacjach chorobowych – patologicznych, rozmiary penisa mogą mieć jakiekolwiek znaczenie. Niemniej, presja psychiczna ze strony lepiej wyposażonych mężczyzn oraz mediów, które podają niestworzone informacje na temat wielkości męskich członków, powodują potężny stres psychiczny, który odbija się bezpośrednio na funkcjach seksualnych mężczyzny.

Impotencja, problemy z wytryskiem - to wszystko ma tło psychiczne.

Większość problemów z wytryskiem ma takie samo podłoże jak typowe problemy z potencją – jest ono wywoływane przez czynniki psychiczne. Najczęściej spotyka się w praktyce wytrysk przedwczesny. Zwyczajowo kojarzy się go z brakiem pewności siebie młodych mężczyzn i zwykle jest to właściwa diagnoza. Czasami jednak główną jego przyczyną jest stres, stany depresyjne oraz lekowe a w nielicznych przypadkach winić należy masturbację. Skrajne przypadki tych przypadłości mogą prowadzić do rozwinięcia się wytrysku anestetycznego, w czasie którego nasienie cały czas wycieka z cewki moczowej. Całkowicie normalne i przejściowe jest zaburzenie polegające na pojawianiu się wytrysku bez stymulacji u młodych mężczyzn. Pojawia się to zwykle w nocy i mija z wiekiem. Dużym problemem jest za to wytrysk bez orgazmu, w którym proces fizjologiczny przebiega prawidłowo lecz nie pojawia się satysfakcja seksualna. Spowodowane jest to niemal zawsze psychicznym nastawieniem do partnerki i samego aktu seksualnego.

Pamiętaj! Zadbaj o swoje zdrowie, od czasu do czas wybierz się na zabiegi spa, zwolnij tempo życia - umów się na randkę, lub zabierz swoja partnerkę do kina czy na spacer - to wszystkim wyjdzie na zdrowie.

Licencja: Creative Commons