Fascynują mnie te imprezy outdoorowe, jak na finał występu czy festiwalu mamy możliwość obserwować pokazy kolorowych sztucznych ogni. Jak opisywane pokazy wyglądają?

Data dodania: 2011-11-10

Wyświetleń: 1247

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wydają się one oszałamiające; na niebie wybuchają różnorodne światełka: pomarańczowe, niebieskie, seledynowe i platynowe. Takie właśnie pokazy fajerwerków to idealne zakończenie chyba każdej dyskoteki plenerowej, które niekiedy pamiętamy lepiej, niż sam koncert!

Autentyczne profesjonalne pokazy pirotechniczne współgrają rytmiką wydarzeń na niebie z podkładem puszczanym na żywca albo z dysku. Gwarantuje to nadzwyczajne wrażenie, ponieważ oglądamy niejako inny show, który rozgrywa się już na górze, a nie scenie.

Co potrzebujemy do tego rodzaju pokazów fajerwerków? Na pewno fachowa pirotechnika: silne petardy, bączki, płomienniki i sztuczne ognie. Nie wszyscy mają uprawnienia, aby przeprowadzać tego rodzaju widowiska, ponieważ potrzebne są specjalne umiejętności oraz zezwolenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy jednakże ten plus, że nieletni nie niszczą swojego zdrowia, a niekiedy i życia!

Wyjątkowe widowiska petard oglądałem w kilkunastu plenerach. Z pewnością w Kostrzynie na festiwalu muzycznym, w Mrągowie oraz Gdańsku. Pokazy przeprowadzały wtenczas grupy z Łodzi oraz Małych Dąbek. Świetne są także grupy z Rosji oraz Ukrainy, powiązane z rosyjskimi zespołami cyrkowymi. Zaiste Wam polecam, gdyż jest to niesłychanie mocne i zapadające w pamięć przeżycie!

Nawet jeśli po końcu show macie chęć wrócić błyskawicznie do domku, to lepiej poczekajcie. Jest możliwe że czeka Was wyjątkowa galeria blasku, tajemniczych cieni, oraz dźwięków oraz wybuchów.

Licencja: Creative Commons