Ślub i przyjęcie weselne to wielkie wydarzenie dla przyszłych Małżonków. Od wielu miesięcy planują to wydarzenie, aby godnie ugościć zaproszonych. Z kolei zaproszeni chcą się zrewanżować odpowiednim prezentem. Zatem co wybrać, aby prezent zadowolił Parę Młodą?

Najprościej jest włożyć pieniądze do koperty. Z jednej strony wyjście takie jest dobre, gdyż jeśli totalnie nie mamy pomysłu co mogłoby się podobać, czy też przydać przyszłym małżonkom, lepiej wręczyć im pieniądze, a oni je odpowiedni spożytkują. Ale jeśli chcemy być bardziej oryginalni, bądź też chcemy, żeby młodzi mieli pamiątkę od nas po tym szczególnym dniu, trzeba się zastanowić co byłoby odpowiednie.

W chwili obecnej coraz częściej praktykowane jest tworzenie listy prezentów na wesele. Niewątpliwie jest to bardzo praktyczne wyjście dla obu stron, gdyż narzeczeni dostaną to czego rzeczywiście potrzebują. Goście weselni natomiast nie będą mieli problemu z wymyśleniem odpowiedniego podarunku. Obecnie istnieje także możliwość stworzenia interaktywnej listy prezentów - niejeden istniejący w sieci portal ślubny oferuje takie narzędzie. W tym przypadku nie ma problemu, że prezenty się powtórzą, gdyż goście logując się na wskazaną stronę widzą wspomnianą listę i jeśli ktoś już zdecydował się na daną pozycję również jest to widoczne.

Jeśli jednak lista prezentów na wesele nie została stworzona, a dodatkowo chcemy, aby narzeczeni mieli oryginalną pamiątkę od nas z tego szczególnego dnia, to powinniśmy się zastanowić co będzie odpowiednie. Kiedyś na jednym z for dotyczącym ślubu przeczytałam bardzo fajny pomysł na prezent: do kosza wiklinowego goście włożyli dwa piękne, miękkie szlafroki, a także butelkę szampana i dwa kieliszki. Bardzo fajny i jednocześnie praktyczny prezent, który z pewnością zapamiętają obdarowani. Inny pomysł na prezent, który wywarł na mnie pozytywne wrażenie to butelka dobrego wina wraz z dwoma kieliszkami z grawerem, a wszystko to umieszczone w pięknej drewnianej skrzyni.

Oczywiście jeśli jednak zdecydujemy, że naszym prezentem będą pieniądze, możemy wręczyć je w nieco innej formie nić zwyczajowo w kopercie. Jedną z koncepcji jest wypełnienie po brzegi szkatułki 1-, 2- groszówkami, a w środek “zakopać” pieniądze. Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie ramki na zdjęcia. Wkładamy pieniądze za ramkę, możemy ułożyć z nich jakiś motyw, aby wyglądało ładnie. Niestandardowy pomysł z wręczeniem jest bardzo pożądany tym w przypadku. Państwo Młodzi z pewnością docenią nasze starania.

Licencja: Creative Commons