Studenci od zawsze mieli problemy z uzyskaniem kredytu ponieważ większość z nich nigdzie nie pracuje. Na szczęście jest kilka sposobów aby student mógł bez problemu pożyczyć pieniądze.

Data dodania: 2011-10-19

Wyświetleń: 872

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najprostszym i najtańszym dla studenta kredytem jest kredyt w koncie, czyli tzw. debet. Dzięki temu nawet jeśli nie mamy potrzebnej sumy na koncie możemy "wejść na minus" i korzystać z pieniędzy banku. Odsetki naliczane są za każdy dzień osobno a każdy przelew przychodzący automatycznie zmniejsza zadłużenie, co sprawia że jest to jeden z najbardziej korzystnych kredytów. Dobrą wiadomością dla studentów jest fakt, że kredyt w koncie można uzyskać w wielu bankach od razu po założeniu konta i nie są do tego wymagane żadne dodatkowe zaświadczenia. Oczywiście student nie może liczyć na duży limit kredytowy ale 2-3 tys. jest jak najbardziej w zasięgu możliwości żaka.

Kolejnym dobrym sposobem są pożyczki społecznościowe czyli pożyczamy prywatnie od inwestorów, którzy w ten sposób pomnażają swoje pieniądze. Tutaj wiele zależy od tego czy uda nam się przekonać inwestorów, że jesteśmy wiarygodnym kredytobiorcą. W serwisie tego typu kredyt może otrzymać nawet student nie posiadający stałego zatrudnienia. Dużym plusem takiego kredytu jest szybkość jego przyznania i brak formalności. Nie musimy podpisywać żadnej papierowej umowy a pieniądze możemy dostać nawet tego samego dnia, w którym złożymy wniosek.

Najgorszym rozwiązaniem jest tzw. kredyt bez bik. Są to kredyty udzielane przez prywatne firmy na sam dowód osobisty, bez żadnych zaświadczeń. Aby otrzymać taki kredyt wystarczy posiadać dowód osobisty, więc bez problemu mogą go uzyskać studenci, emeryci czy bezrobotni. Musisz jednak wiedzieć, że taki kredyt może być nawet 3-4 razy droższy niż zwykły kredyt bankowy, dlatego dla wielu ludzi jest to ostatnia deska ratunku - gdy nie uda im się pożyczyć pieniędzy z innych źródeł, decydują się na kredyt bez bik.

Oczywiście niezaprzeczalnym jest fakt, że najlepsze kredyty to te, których udzieli nam rodzina. Najczęściej będzie on nieoprocentowany a spłacane raty mogą być dość elastyczne. Oczywiście nie każdy ma taką możliwość oraz nie każdy chce z niej korzystać dlatego też przybliżyłem w tym artykule trzy najpopularniejsze kredyty dla studentów. Jednak zanim weźmiesz jakikolwiek kredyt dobrze się zastanów czy na prawdę te pieniądze są Ci aż tak bardzo potrzebne. Kredyty łatwo się bierze ale znacznie trudniej spłaca, o czym wielu ludzi już się przekonało na własnej skórze.

Licencja: Creative Commons