Osoby, które odwiedziły Zakopane co najmniej kilka lat temu, mogą być bardzo pozytywnie zaskoczone, kiedy odwiedzą to miasto teraz. Polska stolica gór do niedawna kojarzyła mi się jedynie z brudnymi miśkami chodzącymi po Krupówkach, z którymi można sobie zrobić zdjęcie. Ale to już przeszłość.

Data dodania: 2011-09-28

Wyświetleń: 1617

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie jest to miejsce na europejskim poziomie jeżeli chodzi o atrakcje, bazę noclegową i gastronomię. Zdecydowanie zmiany jakie zaszły w tym mieście można podawać jako przykład do naśladowania. Inwestycje w infrastrukturę, ochronę zdrowia, oświatę, kulturę - ogólnie wszystkie aspekty życia. Nie ulega wątpliwości, że znacznym ułatwieniem są fundusze unijne, jakie każdy samorząd może pozyskać na rozwój. Natomiast trzeba pamiętać, że fundusze unijne dostępne są także dla mieszkańców miast i wsi. Nie można zaprzeczyć, iż mieszkańcy Zakopanego korzystali z unijnych dotacji i inwestowali w siebie i rozwój biznesu, tudzież zakładali nowy.

Biorąc pod uwagę potencjał jakim dysponuje Zakopane, wiele mieszkańców pozyskało pieniądze, aby móc prowadzić swój pensjonat, bądź też wyremontować, czy unowocześnić już istniejący. Góry i piękna przyroda działają jak magnez na turystów. Zakopane jest bardzo popularnym miejscem na wypoczynek. A każdy właściciel pensjonatu zdaje sobie sprawę, iż turyści liczą na komfortowy nocleg. Zakopane jest interesujące zarówno w zimie, jak i w lecie. Każda pora roku oferuje odwiedzającym inne atrakcje. Lato zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek szlakami z nieprawdopodobnymi widokami. Zima zaś przyciąga tysiące amatorów nart czy też snowbordów. Prócz sezonowych atrakcji są też całoroczne takie jak baseny, czy  aquapark.

Prócz walorów przyrodniczych, Zakopane chwalić się może swoimi restauracjami. Regionalna, pyszna kuchnia jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Właściciele bardzo dbają, aby turyści mogli skosztować tutejszych specjałów i to się chwali. Szczególnie zadowolenia z tego faktu są zagraniczni turyści, którzy nie mają szans na degustacje takich rarytasów u siebie w kraju. I Ci klienci są szczególnie wymagający jeżeli chodzi o nocleg. Zakopane jednak nie ma się czego powstydzić, gdyż w ostatnim czasie wyjątkowo zwraca się uwagę na miejsca noclegowe z “wyższej półki” - apartamenty. Zakopane dysponuje szeregiem luksusowych miejsc noclegowych. Prócz komfortowego wypoczynku, miejsca takie są one ulokowane w bardzo atrakcyjnej lokalizacji np. z cudownym widokiem na Tatry. Zatem w jednym miejscu możemy nakarmić duszę i ciało.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena