Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu? Droga do sukcesu nie jest łatwa, lecz prowadzenie działalności gospodarczej pozwala na rozwój własnych zainteresowań oraz wdrażania ondywidualnych pomysłów! Stań się pracodawcą sam dla siebie!

Data dodania: 2011-09-15

Wyświetleń: 1577

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masz wiele pomysłów, planów oraz ogromne pokłady zapału lecz obawiasz się startu? Nie wiesz, jak założyć spółkę z oo?

Najcięższe są początki, czyli rejestrowanie spółki oraz rozpoczynanie jej zarządzaniem. Nie ma jednak powodów do obaw. Na Jak założyć spółkę z o.o.?początek warto samemu spróbować zabrać się za rejestrację spółki z o.o.. W grę może także wejść jednoosobowa spółka z oo. Oba te podmioty są bardzo podobne w procesie rejestracji oraz sposobie funkcjonowania.

Proces zakładanie spółki z o.o. powinie trwać około miesiąca. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zwrotów dokumentów warto zwrócić się o pomoc do prawnika. Nasz nawet najmniejszy błąd w wypełnianiu dokumentów moze spowodować przedłużenie procesu zakładania spółki nawet do 6 miesięcy. Pierwszy etap rejestracji spółki stanowi umowa spółki z oo. Powinna zostać ona stworzona w postaci aktu notarialnego oraz zaiwerać podpisy wszsytkich spólników. Członkowie zarządu muszą złożyć podpisy w obecności notariusza.

Kolejnym etapem jest rejestracja w KRS, US i ZUS. Warto podkreślić, że w okresie od podpisania umowy spółki z o.o. do czasu jej wpisu do KRS, może ona zaciągać zobowiązania i nabywać prawa. W tym przejściowym czasie funkcjonuje spółka z o.o. w organizacji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające przygotować spółkę do poprawnego funkcjonowanie jeszcze przed jej prawnym powstaniem. Przedsiębiorca może zakupić niezbędne maszyny, znaleźć pracowników, zaciągnąć kredyt. Odnośnie kredytu istnieje jednak pewne ograniczenie. Banki rzadko kiedy udzielają kredytów inwestycyjnych podmiotom istniejącym krócej niż rok. W przypdku gdy zaciągnięce kredytu jest niezbędne warto zastanowić się nad zakupem gotowej spółki z o.o.. Aby móc otrzymać kredyt dla firmy trzeba zakupić spółkę istniejącą ponad rok. Koszt zakupu takiego podmiotu jest dość kosztowny ze względu na konieczność opłacania stałej obsługi księgowej takiej spółki. Niemniej jednak jeżeli komuś bardzo zależy na szybkim rozpoczęciu działalności oraz zaciągnięciu kredytu bankowe, warto zapoznać się z ofertami sprzedaży gotowych spółek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena