Jednakże niezwykle często zdarza się, że kobiety narzekają na kształt swoich ust, co może powodować kompleksy. Rozwiązaniem tego problemu są gabinety medycyny estetycznej, które posiadają w swojej ofercie korektę kształtu ust. Dzięki temu, każda kobieta może odpowiednio je wymodelować i powiększyć.
Sposób korekcji ust
Usta można modelować nie tylko wtedy, kiedy chcemy je powiększyć i nadać im pożądany kształt, ale również jeżeli chcemy podnieść ich kąciki. Korekcja ust w salonie medycyny estetycznej odbywa się przy pomocy kwasu hialuronowego pochodzenia syntetycznego. Do wymodelowania ust wykorzystuje się takie preparaty, jak: surgiderm, restylane czyli szwedzka metoda korygowania niedoskonałości, surgilips czyli preparat zrobiony właśnie na bazie kwasu hialuronowego, teosyal.
Kwas hialuronowy występuje w ludzkim organizmie i jest on odpowiedzialny za dostateczne magazynowanie wody w komórkach. Dzięki niemu komórki są odpowiednio nawodnione, a zatem jędrne i elastyczne. Kwas hialuronowy to także popularny składnik, jaki stosuje się w medycynie estetycznej. Pozwala nie tylko na korygowanie konturu ust, ale również na podniesienie brwi, powiek, a także skutecznie wypełnia zmarszczki.
Dodatkowe informacje
Zanim zdecydujemy się na zabieg z kwasem hialuronowym, warto pamiętać o kilku istotnych zagadnieniach. Jeżeli kobieta ma bardzo wąskie usta, kwas hialuronowy nie przyniesie oczekiwanych efektów. Oczywiści usta będą powiększone, ale na pewno nie będą wyglądać tak jak u Angeliny Jolie. Dodatkowo zabiegi kwasem hialuronowym należy powtarzać co 6-12 miesięcy, gdyż po pewnym czasie kwas się wchłania i początkowe efekty stają się znacznie mniej widoczne.
Warto również dodać, że po zabiegu korekcji ust pacjentka może od razu wrócić do normalnego trybu życia. Wprawdzie pojawia się opuchlizna, jednakże utrzymuje się ona zazwyczaj kilka dni. Cały zabieg modelowania ust w gabinecie medycyny estetycznej trwa około 30 minut.
Przeciwwskazania do zabiegu
Zabiegom korygowania ust kwasem hialuronowym nie powinny poddawać się kobiety, które spodziewają się dziecka, a także te karmiące piersią. Dodatkowym przeciwwskazaniem objęte są osoby, u których zdiagnozowano infekcje skórne, a także choroby autoimmunologiczne.