Piękne usta to atrybut kobiecości. Są one jednak stale narażone na działanie warunków atmosferycznych. Proponujemy 3 sposoby na to, aby Twoje usta pozostały piękne i zmysłowe, a przede wszystkim zdrowe, przez cały rok.

Data dodania: 2023-01-04

Wyświetleń: 307

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

3 sposoby na piękne usta

Sposób 1: Odpowiednie nawilżenie

Jak wiadomo woda stanowi większą część naszego organizmu. To dzięki niej nasza skóra wygląda zdrowo. Podobnie jest z ustami. Jeżeli będziemy pić za mało wody usta będą spierzchnięte i suche. To może doprowadzić do ich pękania i powstawania strupów, które nie prezentują się zbyt dobrze. Szczególnie ważne nawilżanie jest w trakcie zimy, kiedy to suche powietrze pogarsza ich kondycje.

Sposób 2: Ochrona i pielęgnacja

O usta należy dbać tak samo, jak o całe ciało. Dlatego też możemy zafundować im małe domowe SPA. Wystarczy wykonać prostą maseczkę z miodu. Po prostu nałóż miód na usta na 5 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Jednak nie zapominajmy także o tym, aby chronić je przed wiatrem i zimnem z pomocą kosmetyków. Pomadki są na to doskonałym sposobem. Ich koszt nie przekracza zazwyczaj kilku złotych, a z ich pomocą unikniemy pękania warg.

Sposób 3: Zabiegi upiększające

Coraz popularniejsze stają się zabiegi, które możemy wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. Pozwalają one na uzyskanie takiego wyglądu naszych ust, jakiego zawsze pragnęłyśmy. Z pomocą specjalistów możemy zatem uczynić je pełniejszymi czy też nadać im odpowiednie proporcje lub odpowiednio ukształtować. I wbrew wszystkim opiniom, zabiegi te wcale nie są zabiegami inwazyjnymi. Co więcej, określa się je jako zabiegi lunchowe czyli takie, które można wykonać podczas przerwy obiadowej. Zazwyczaj potrzeba poświęcić temu około 30 minut. Co zatem konkretnego mają nam do zaoferowania kliniki medycyny estetycznej?

Doskonałym sposobem na modelowanie ust jest zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy. Jest to składnik w pełni naturalny. Występuje on we wszystkich organizmach żywych, co oznacza, że występuje także w ludzkim ciele. Jednak wraz z upływem czasu składnika tego jest coraz mniej w naszym organizmie, przez co widoczne stają się oznaki starzenia. Dlatego też wyraz naszej twarzy staje się smutny. Usta natomiast tracą sprężystość, a wokół nich pojawiają się zmarszczki mimiczne. Specjaliści więc wstrzykują w usta preparat z kwasem hialuronowym. Z pomocą cienkiej igły wprowadzamy pod skórę specjalny preparat zawierający kwas hialuronowy. Dzięki niemu nadajemy ustom upragniony kształt, a przede wszystkim, odpowiednio je odżywiamy.

Przez pierwsze 2 dni po zabiegu usta mogą być lekko opuchnięte, jednak jest to całkowicie normalne. Opuchlizna zejdzie samoczynnie, jednak musimy także pamiętać o tym, aby chronić usta przed promieniowaniem UV, a także przed ewentualnymi uszkodzeniami. Potem będziemy mogły się cieszyć upragnionym kształtem. Efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, a my w tym czasie możemy śmiało podkreślać ich piękny kształt ponętnym makijażem.

Drugim sposobem na uwydatnienie ust jest zabieg botoksu. Toksyna botulinowa to preparat, który wstrzykuje się pod skórę, tak samo jak kwas hialuronowy. Jego główne działanie ma na celu spłycenie zmarszczek. Usta są tym rejonem twarzy, na którym pojawia się dużo zmarszczek, zwłaszcza mimicznych. Toksyna botulinowa spłyca je, dzięki czemu usta odzyskują młodszy wygląd. Wstrzyknięcie odpowiedniej ilości botoxu sprawi, że usta staną się też bardziej wydatne. Tak samo jak w przypadku wstrzyknięcia kwasu hialuronowego mogą pojawić się niewielkie obrzęki, które ustępują samoczynnie. Efekty po wstrzyknięciu botoksu utrzymują się przez około 6 miesięcy. Po tym czasie można ponownie poddać się zabiegowi i utrzymać uzyskane wcześniej efekty.

Zarówno przy zastosowaniu toksyny botulinowej, jak i botoksu, nie musimy rezygnować ani z dotychczasowej pielęgnacji ust, ani z makijażu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena