Jeśli interesuje nas muzyka akustyczna, to na pewno zdecydujemy się na posiadanie akustycznej gitary. Ale powinniśmy zwrócić uwagę na pewne porady, aby zakup okazał się trafiony.

Data dodania: 2011-07-11

Wyświetleń: 1241

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupienia gitary akustycznej:

-cena

-marka gitary

-brzmienie

-wykonanie

-wygląd

-wielkość

-wycięcia

-szerokość gryfu


1. Cena-tutaj wiele zależy od naszych możliwości. Ale nie decydujmy się na zakup taniej gitary akustycznej. Do niskie jakości możemy zaliczyć w cenie do 300zł. Jeśli chodzi o wyszukanie gitary średniej jakości, to cena wynosi minimum 400zł. Dzięki temu będziemy mieli zadowalające brzmienie gitary, strojenie i efekt.


2. Marka-do najbardziej szanowanych możemy zaliczyć Gibsona, Fendera. Ale dla początkujących świetnie przedstawiają się gitary T.Burton. Unikajcie firmy posiadające nazwę zaczynającą się na S.


3. Brzmienie gitary-w tym celu starajmy się zabrać ze sobą do sklepu muzycznego znajomego gitarzystę. Dzięki temu będzie mógł on ocenić, jakie jest brzmienie danej gitary. Istotna jest jakość flażoletów-czyli dźwięków, które są wydobywane poprzez lekkie dotknięcie strun palcem. Drugą ręką uderzamy w struny(12próg). Poza tym istotne jest wykonanie(materiał gitary).


4. Wykonanie gitary-jak sprawdzić precyzyjne wykonanie gitary? Oto kilka wskazówek:

-sprawdź, czy nie ma widocznych wad

-sprawdź stroiki( czy są napięte)

-sprawdź krzywiznę gryfu(powinien być delikatnie wklęsły-przyciśnij strunę na pierwszym i ostatnim progu i szukaj szczeliny na gryfie. 


5. Wygląd gitary-tutaj wiele zależy od naszego gustu, sposobu wyrażania własnej osoby. Dlatego kierujmy się swoim stylem.


6. Wielkość pudła:

-największe - Jumbo, super Jumbo.

-standardowe.

Wielkość pudła ma znaczenie na wydobywany dźwięk z gitary. Im jest pudło większe, tym dźwięk jest głośniejszy. Ale należy pamiętać, że większe pudło wymaga większych rąk. Dlatego na początek zaczynajmy od standardowej wersji gitary akustycznej.


7. Cutaway-wycięcie z jednej strony, które zapewnia nam dojście do dalszych progów. Lepszej jakości są gitary bez wycięcia, które wydobywają dźwięk z odpowiedniego pudła rezonansowego.


8. Szerokość gryfu-gitara akustyczna ma gryf węższy od gitary klasycznej. Możemy starać się szukać takiego, który nie sprawi nam problemów podczas grania, chwytania odpowiednich akordów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena