Dowiedz się, w jaki sposób jest zbudowana gitara akustyczna, klasyczna, elektryczna, elektroakustyczna, basowa, elektryczna. I przekonaj się jakie jest ich zastosowanie.

Data dodania: 2011-07-11

Wyświetleń: 1807

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rodzaje gitar


Gitara jest instrumentem, który znajduje się w każdym zespole. Ale warto jest dowiedzieć się, jakie są rodzaje gitary i jaki dają one efekt dźwiękowy.


1. Podział gitar:

-gitara klasyczna

-gitara akustyczna

-gitara elektryczna

-gitara basowa


I. Gitara klasyczna-skierowana do osób, które interesują się muzyką klasyczną. Zapewnia ona cichy i łagodny dźwięk. Przy niej zastosowane są nylonowe struny. A uczymy się opanowania gry palcami. Pochodzenie tej gitary dostrzegamy w Hiszpanii.


II. Gitary akustyczne-przeznaczona dla osób, które uwielbiają akustyczną muzykę rozrywkową. Czym się różni od klasyka? Posiada większe pudło rezonansowe, metalowe struny, węższy gryf. Możemy grać na ten gitarze zarówno piórkiem, jak i palcami.


III. Gitary Elektroakustyczne-ta gitara akustyczna posiada przetwornik elektroniczny. Dzięki temu możemy gitarę podłączyć do wzmacniacza. Ale musimy pamiętać, że to nie tworzy naszą gitarę elektryczną. Lecz skupia się na tym, aby dźwięk akustyczny był wzmocniony.

IV. Gitary Basowe-występują akustyczne i elektryczne. Wykorzystane są w każdym zespole. Dzięki nim jest możliwość uzyskania wysokich dźwięków basowych. Posiadają zazwyczaj 4 struny(ale zdarzają się także 5 strunowe).

V. Gitary Elektryczne-gitara posiadające przetworniki, które są wykorzystane przy podłączeniu jej do wzmacniacza. Dzięki temu dźwięk jest zależny od ruchu metalowej struny ponad przetwornikami. Są w nim zastosowane pokrętła, które umożliwiają modulację danego dźwięku(np. jego podciągnięcie)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena