W obecny czasach kamery przemysłowe służące do monitoringu wizyjnego to jedna z najskuteczniejszych form zabezpieczenia swojej posiadłości oraz firmy. Dlaczego?

Data dodania: 2011-06-08

Wyświetleń: 1498

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ogólnym obrachunku mimo swojej dość wygórowanej ceny staje się on o wiele tańszy aniżeli zatrudnienie pracowników ochrony. Jak się okazuje na chwilę obecną osiedla czy też prywatne posesje wyposażone są w systemy monitoringu, które powiadamiają lokatorów o próbie wejścia na ich posiadłość. Nie ulega, więc najmniejszej wątpliwości, że zainstalowanie monitoringu pozytywnie wpływa na poziom naszego bezpieczeństwa. Idealnym przykładem są sklepy i urzędy gdzie odsetek popełnionych przestępstw bardzo zmalał, po ty jak zamontowano kamery przemysłowe. Nic dziwnego, poza funkcją ochronną doskonale nadają się jako narzędzia prewencyjne.

W momencie planowania monitoringu warto zastanowić się nad charakterystyką danego obiektu. W zależności od tego jak rozplanowane będą kamery oraz z jakim obszarem stykamy się do zabezpieczenia, należy wziąć pod uwagę zastosowanie różnego rodzaju kamer i urządzeń do obsługi.

System zabezpieczeń w firmie o niewielkiej powierzchni może się obejść bez używania najnowocześniejszych kamer IP. W tym przypadku w zupełności wystarczą standardowe kamery przemysłowe. Kamery IP używane są natomiast w systemach bardzo rozproszonych ze sporą ilością obiektów czyli wszędzie tam gdzie zastosowanie skrętek czy przewodów jest znacznie utrudnione. W niedalekiej przyszłości bezprzewodowy monitoring IP wyprze z rynku konwencjonalne kamery przemysłowe. Dodatkową zaletą staje się także dostęp do stałego monitoringu obiektów poprzez sieć, jeśli tylko mamy dostęp do Internetu.

Licencja: Creative Commons