Kiedy wdrażasz się do pracy na nowym stanowisku możesz ulec pokusie zachowania obecnego, niezmienionego stanu rzeczy. Możesz uważać, że takie rozwiązanie jest dla ciebie najbardziej bezpieczne. Jeśli działasz w ten sposób, to popełniasz kolejną trzecią pomyłkę początkującego skarbnika:

Data dodania: 2011-05-15

Wyświetleń: 1059

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

zachowanie status quo jest konieczne, bym poczuła się dobrze w nowej pracy

Czy tylko o poczucie bezpieczeństwa ci chodzi? Co dla ciebie jest najważniejsze w pracy? Weź kartkę papieru i zapisz proszę nim będziesz czytać dalej. Już zapisałaś?

Z przyjemnością i bez wysiłku wykonujesz pracę, która związana jest z twoją pasją. Ludzie z boku patrząc na księgowych rzadko rozumieją ich pasję. Kiedy szukasz w księgach nawet jednego grosza, to czujesz się jak Sherlock Holmes na tropie rozwiązania kolejnej zagadki. Działasz tylko w innej scenerii. Mroczne zakątki Londynu czy innych miejsc w Europie zamieniasz na zakamarki świata liczb na kontach syntetycznych i analitycznych twojej księgowości. Ten świat jest dla ciebie tak samo interesujący, jak świat w koło każdego z nas.

Chcesz, by praca stwarzała ci możliwości rozwoju, dawała poczucie satysfakcji, kontaktu z innymi ludźmi i wnoszenia wartości do ich życia. To wszystko chcesz pogodzić z obowiązującymi, nieustannie zmieniającymi się przepisami prawa, odpowiedzialnością, oszczędnym a przynoszącym najlepsze rezultaty dla społeczności lokalnej wydawaniem środków publicznych i zdrowym rozsądkiem.

Co może przeszkadzać ci w realizowaniu swojej kariery w taki sposób?

Popatrz na próby zachowania zastanego stanu rzeczy jak na szafę z ubraniami, którą ci oddano do dyspozycji w nowym miejscu zamieszkania. Otwierasz ją i co widzisz? Jest pełna ubrań! Niestety tylko nieliczne z nich pasują do ciebie i możesz je nosić czując się w nich swobodnie i wygodnie. Co rozsądna kobieta zrobi w takiej sytuacji?

TAK! Pozbędzie się wszystkich nieodpowiednich ubrań a uzyskaną przestrzeń w szafie zapełni strojami pasującymi do siebie na wszystkie okazje. Ty jesteś rozsądną kobietą. Wiesz co jest w tobie wartością i wiesz, jak ją wykorzystać, by odnieść sukces i satysfakcję. Wiesz, czego potrzebujesz się nauczyć i masz głęboką wiarę i przekonanie, że dasz radę.

Jakiej pomocy potrzebuję i kto może mi jej udzielić?

Licencja: Creative Commons