Już 26 maja obchodzimy Dzień Matki, w związku z tym pewnie każdy z nas staje przed dylematem, jaki prezent kupić ukochanej mamie, tak by ten dzień był dla Niej wyjątkowy i niezapomniany. W niniejszym artykule podpowiemy kilka ciekawych pomysłów na prezent.

Data dodania: 2011-05-13

Wyświetleń: 1727

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przed wyborem odpowiedniego prezentu zastanówmy się co sami chcielibyśmy dostać i co najbardziej ucieszyło by nas samych? Odpowiedź będzie o tyle prostsza jeśli pomyślimy o zainteresowaniach, o tym jak spędzamy czas wolny lub co lubimy robić po pracy.

Jedno jest pewne nasze mamy z pewnością mają dość kolejnych pachnących mydełek, czy standardowych, bardzo powszechnych oznak braku naszej inwencji i wysiłku w znalezienie czegoś wyjątkowe, z mianowicie gotowych zestawów kosmetyków z supermarketu! Tak to najgorsze co w tym dniu możemy dać własnej mamie. Lepsze będą już kwiaty lub coś słodkiego, np. bombonierka.

Przypomnijmy sobie co dawaliśmy naszym mamom jak byliśmy mali – laurki, własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami itp. Takie prezenty najbardziej cieszyły i sprawiały największą radość. Dlaczego? Proste, tanie, czasami niezbyt ładne…ale od SERCA. Widać było ile miłości, poświęcenia i wysiłku kosztowało wyklejenie serca z czerwonej bibuły i jak ciężko było narysować mamę korzystając tylko z obrazów w pamięci, szczególnie nie mając zdolności plastycznych. To było coś wyjątkowego!

Teraz nie mamy czasu na rysowanie, wyklejanie czy też inne tego typu prace, możemy jednak sprawić podobną radość. Wystarczy poszukać, a z pewnością w gąszczu stron internetowych i sklepów online znajdziemy coś ciekawego.

Możemy pomyśleć o małym kwiatku w doniczce np. Bratku lub Fiołku i do tego dołączyć prezent dla mamy w postaci komfortowej poduszki lub koca elektrycznego, dzięki któremu każdy chłodny wieczór będzie przyjemny i relaksujący.

Możemy się również zastanowić nad ciekawymi gadżetami kuchennymi, które przecież nie muszą się od razu kojarzyć z codziennym znienawidzonym wysiłkiem w kuchni. Wprost przeciwnie możemy znaleźć różnego rodzaju gadżety które w pomysłowy sposób uprzyjemnią nam wszelkie domowe prace. Wyróżnić tutaj możemy specjalnie zaprojektowane otwieracze do konserw, butelek czy słoików, dzięki którym bez wysiłku otworzymy nawet najbardziej nieporęczne butelki, czy słoiki. Oferta użytecznych pomocy kuchennych jest bardzo bogata: fartuszki kuchenne, które same dopasowują się rozmiarów danej osoby, akcesoria kuchenne pomocne podczas krojenia np. krajalnice do jajek, warzyw lub owoców i wiele innych.

Udany prezent na dzień matki może być także bardzo użyteczny na co dzień. Akcesoria kąpielowe w postaci klapek wykonanych z naturalnej luffy, które zadbają o zdrowy wygląd Twoich stóp, myjki z prawdziwej luffy oraz myjki na wydłużonym ramieniu z pewnością się spodobają każdej mamie i będą stanowiły unikatowy, bardzo przydatny upominek.

Innym pomysłem może być np. poduszka ortopedyczna lub poduszka do spania, dzięki której odpoczywa kręgosłup, mięśnie szyi a w efekcie cały organizm. Taka poduszka do spania posiada anatomiczny kształt, nierzadko jest wykonana z wysokiej jakości pianki termoelastycznej i doskonale podtrzymuje odcinek szyjny kręgosłupa, sprawiając, że śpimy w  pozycji w pełni wyprostowanej, a budzimy się wypoczęci i pełni sił witalnych.

Propozycji ciekawych pomysłów na prezenty dla mamy jest naprawdę wiele. Sklepy oferują obecnie niezliczoną ilość unikatowych, oryginalnych i bardzo przydatnych produktów, które mogą stanowić ciekawy pomysł na upominek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena