Podstawą wyposażenia każdego gracza paintballowego jest marker, maska i odzież ochronna. Jest to niezbędne minimum, bez którego nie zostanie się wpuszczonym na pole do gry.

Data dodania: 2011-04-24

Wyświetleń: 1758

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

          Oprócz tej niezbędnej podstawy istnieje jeszcze wiele gadżetów, dla niektórych będących podstawą wyposażenia, bez której nie chcą grać, a dla innych wciąż pozostają one tylko gadżetami.
          Grając rekreacyjnie w paintball i nie posiadając żadnego własnego sprzętu, organizator gry wyposaża cię w marker, maskę, ubranie ochronne i niektórzy oferują również rękawiczki. Ubranie ochronne rozdawane podczas zabaw, to najczęściej kombinezony lub mundury. Przez wzgląd na swój kolor i pochodzenie, służą one typowo do gry w woodsball. Jednak grając rekreacyjnie jest to bez znaczenia, chodzi tylko o to, żeby nie pobrudzić farbą własnego ubrania. Zawartość niektórych kul jest stosunkowo łatwo zmywalna, jednak zawsze szkoda niszczyć ubranie.
 Gracze z dłuższym stażem oraz ci grający częściej, bardziej zawodowo niż rekreacyjnie, wyposażają się w różnego rodzaju kamizelki, paski, rękawiczki, bluzy, specjalne spodnie z wszytymi ochraniaczami np. na kolana.
Poszczególne ochraniacze można zakupić osobno. Istnieje wiele firm produkujących sprzęt paintballowy. W sklepie paintballowym można znaleźć ochraniacze na łokcie, kolana i golenie, szyje, korpus, a nawet szorty z wszytymi ochraniaczami. Większość protektorów jest dosyć popularna i gracze chętnie korzystają z takiej ochrony, jednak istnieją również minusy ich stosowania. Po pierwsze mogą one krępować trochę ruchy podczas gry, no i przez wzgląd na swoją strukturę (niektóre są twardsze, inne miększe) kulki mogą się łatwiej na nich rozbijać, niż odbijać jak na miękkiej np. bluzie. Kto gra w paintball, ten wie z czym to jest związane. Z eliminacją z pola gry, jeśli się bierze udział w zawodach bądź grze, w której obowiązują akurat takie zasady.
Warto zainwestować w ochraniacze na kolana, zwłaszcza jeśli się będzie grało na terenie leśnym. Często się strzela z klęczek, a szkoda by było uszkodzić sobie kolana klękając na kamieniu, czy wbijając sobie w ciało np. jakiś cierń. Ponadto biegając po lesie, trzeba się liczyć z różnego rodzaju przeszkodami w postaci wystających korzeni, o które można się potknąć i przewrócić. Można uniknąć kontuzji typu stłuczenia kolan, stosując właśnie protektor na kolana.
Ochraniacze szyj, korpusu i spodenki, służą głównie do ochrony przed sinikami, zmniejszeniem ew. bólu podczas spotkania z kulą. Stosowanie ich zależy od progu wytrzymałości na ból, niektórzy nie odczuwają go podczas oberwania kulą, a inni wręcz przeciwnie. Więc zanim zaczniesz się wyposażać w wszelkiego rodzaju drogie ochraniacze, najpierw zagraj bez i sprawdź, jaka jest Twoja wytrzymałość na ból, może nie będziesz potrzebował ochraniacza tułowia. Dodatkowym minusem, są ceny, które są stosunkowo wysokie.
Niestety, paintball do najtańszych sportów nie należy, ale zapewniam, że jest wart swej ceny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena