Kołobrzeg, to wspaniała oferta dla wszystkich spragnionych nie tylko wypoczynku, ale także zabawy, czy po prostu błogiego lenistwa. To pełne uroku, zachodniopomorskie miasto położone nad rzeką Parsętą, nie potrzebuje reklamy. Każdy, kto choć raz tutaj zagości, z pewnością będzie chciał wrócić.

Data dodania: 2011-04-13

Wyświetleń: 1429

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wśród zabytków na szczególną uwagę zasługują takie miejsca, jak 26 metrowa Latarnia Morska, która od lat prowadzi marynarzy bezpiecznie do portu. W jej murach mieści się klub muzyczny, zaś z wieży widokowej można podziwiać panoramę miasta.

Wśród obiektów sakralnych warto wybrać się do gotyckiej Bazyliki Konkatedralnej wybudowanej na przełomie XIV i XV wieku.


         Aby zaczerpnąć nieco historycznej wiedzy można udać się do Muzeum Oręża Polskiego, gdzie imponująca kolekcja polskich militariów z czasów sięgających od średniowiecza do współczesności zachwyca zwiedzających swym bogactwem i różnorodnością.

W samym sercu miasta znajduje się starówka, od której odchodzą liczne małe uliczki wypełnione kawiarniami i restauracjami. Uwadze miłośników architektury na pewno nie umknie majestatyczny budynek Ratusza w stylu neogotyckim, który swym monumentalnym kształtem przypomina średniowieczny zamek obronny zwieńczony wieżyczkami.

 Kołobrzeg, to nie tylko wstęgi złocistych plaż oraz pełne uroku ulice. Jest to przede wszystkim tętniące życiem miasto, którego rozliczne atrakcje spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. To właśnie tutaj każdego lata odbywają się znane z małego ekranu  edycje programów Strong Man, czy Projekt Plaża pod patronatem Stacji TVN.

Kiedy pogoda jest iście barowa swoje podwoje otwierają liczne puby takie, jak Saxoton, Flesh, czy Fiddler’s Green. Na miłośników muzyki klubowej czekają rozgrzane parkiety klubów Mosquito, Antidotum i Aquarius.

Wielbiciele aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z oferty basenu miejskiego Millenium, położonego przy molo Morskiej Odyseji, a także kręgielni Rio Pub&Bowling oraz Nottingham.

Kołobrzeg słynie również z uzdrowisk oraz bogatych złóż borowiny o zbawiennym wpływie na zdrowie.

Miasto zaskakuje feerią smaków, oferując nie tylko polskie specjały, ale także kulinarne perełki kuchni włoskiej, czy chińskiej.

Jedną ze znamienitych atrakcji czekających w Kołobrzegu są przejażdżki ekologicznymi pojazdami marki Summer Car. Firma oferuje różne warianty wycieczek, można więc wybrać wycieczkę po portach, wycieczkę po portach i połączoną ze zwiedzaniem starówki lub wycieczkę wzbogaconą o rejs statkiem po Bałtyku. Całość uzupełniona jest nagraniem lektora, który w trzech językach – polskim, angielskim lub niemieckim, opowiada o bogatej historii tej nadmorskiej miejscowości. Ceny wahają się od 20 zł do 50 zł.

Kiedy słyszymy Kołobrzeg, wyobraźnia podsuwa nam obrazy rozgrzanych słońcem plaż. Należy jednak pamiętać, że wachlarz atrakcji jest znacznie bogatszy, co sprawia, że to różnorodne miasto może walczyć o palmę pierwszeństwa z innymi nadmorskimi miejscowościami, dlatego warto tu przyjechać i samemu się przekonać, jaki naprawdę jest Kołobrzeg.

Licencja: Creative Commons