Wiosenny plan odnowy na stopy. Omówię jak krok po krok wypielęgnowć stopy, by były piękne. Tylko gładkie stopy można pokazać w sandałach lub japonkach. 

Data dodania: 2011-04-06

Wyświetleń: 1429

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najpierw  trzeba pozbyć się defektów tzn. nagniotków i odcisków. Następnie usunąć zgrubiały naskórek. Można to zrobić przy pomocy pumeksu lub pilnika diamentowego, specjalny do ścierania stóp.

Moczymy  stopy w  wodzie z domieszką soli, pozostawiamy na 20 minut. Po wymoczeniu i osuszeniu stóp, suchym pumeksem lub tarką przecierać zgrubiały naskórek. Co wieczór wyszoruj stopy grubym pilingiem do stóp, otrzymamy efekt, a krem pielęgnacyjny lepiej wchłonie się i spełni swoją rolę.
Stopy  posmarować odpowiednim kremem. Jeśli nie ma się żadnych problemów ze skórą stóp, wystarczy zwykły krem nawilżający do stóp. Gdy skóra stóp sprawia nam kłopoty, trzeba im zaradzić.
Na pękające pięty, potrzebny jest krem z witaminą B,5 i z pentenolem, który pomaga w regeneracji naskórka, oraz nawilżający krem z hialuronianem sodowym a także krem z witaminą  A - zmiękcza naskórek i sprzyja jej odnowie.
Stopy, które mają skłonność do rogowacenia skóry, stosujemy kremy zmiękczające naskórek. Najlepszy jest z mocznikiem, olejami roślinnymi, parafiną i gliceryną, witaminami A i E oraz z kwasem salicylowym - zmniejsza grubość zrogowaceń.
Regularnie dbamy o skórki przy paznokciach, bo dzięki temu paznokcie będą wyglądać estetyczniej. Robimy to po umyciu i wysuszeniu stóp. Posmarować je preparatem zmiękczającym do skórek i po kilku minutach, drewnianym patyczkiem delikatnie je odsuwamy. Nie polecam wycinania skórek, gdyż odrastają mocniejsze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena