Mija dzień za dniem, rok za rokiem a my jesteśmy coraz starsi. Co zrobic, żeby ten stan jak najlepiej znosić i nie dać się chorobom i dolegliwościom. Co zrobić, żeby czuć się młodym i za takiego się uważac. Takie pytanie trzeba postawić sobie samemu i wcielać to w życie!

Data dodania: 2011-01-29

Wyświetleń: 2727

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W walce ze starzeniem się najważniejsza jest prawidłowa dieta oraz preparaty uzupełniające. Starzenie organizmu wywołują wolne rodniki. Komórki organizmu są narażone na ataki związków chemicznych czyli właśnie tych wolnych rodników. Kumulacja tych rodników najczęstsza jest u schyłku życia, stąd wtedy najwięcej chorób i dolegliwości.

Procesy starzenia można spowolnić, oddalić ich skutki. To nie bakterie ani wirusy są przyczynami wielu chorób. Najgroźniejszy jest skutek upływu czasu. Teoria wolnych rodników jest bardzo rozbudowana i szeroko opisana w literaturze medycznej. Dzięki tej wiedzy w ostatnim czasie udało się bardzo wydłużyć ludzkie życie. Skoro nasze choroby są wynikiem przyspieszonego starzenia to zajmowanie się pojedynczymi chorobami jest stratą czasu. Zadbajmy więc aby w organizmie naszym było jak najmniej tych rodników. Na przykład: aby oddalić starość już dziś powinno się przyjmować: vit. C -2,0 g dziennie w 4 podzielonych dawkach, Beta-karoten 10-30 mg dziennie, koenzym Q10- 30mg dziennie, selen 100mg a cynk 30 mg co drugi dzień, magnez zaś codziennie 250mg.

Pomyślmy, przykładowo, że ciało ludzkie w trakcie procesu starzenia podlega takim zmianom jak mięso leżące zbyt długo na słońcu a tłuszcz po prostu jełczeje. Trzeba szukać przeciwutleniaczy. Dużo tych przeciwutleniaczy naturalnych znajduje się w ziołach, przyprawach, brokułach, herbacie, pomidorach i w innych. U cierpiących na choroby serca laboratoryjnie można wykryć we krwi niski poziom przeciwutleniaczy. Brak witaminy B niszczy tętnice. Niewielkie niedobory chromu już w średnim wieku mogą wywołać cukrzycę. Wapno i witamina D potrafią skutecznie zapobiec złamaniom kości. Witaminy i minerały, jak i odpowiednie odżywianie już od dziś mogą zapobiegać gwałtownemu starzeniu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena