Osoby zarejestrowane jako bezrobotne w urzędzie pracy, otrzymują świadczenie w wysokości 575 zł. Prawo do zasiłku jest przyznawane na okres 6 bądź 12 miesięcy.

Data dodania: 2011-01-20

Wyświetleń: 2326

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak są też krótsze okresy zasiłku w przypadku bezrobotnego z powiatu gdzie poziom bezrobocia jest niższy niż przeciętna stopa bezrobocia w kraju.
Natomiast prawo do zasiłku dla bezrobotnego będzie przysługiwało z terenu na którym stopa bezrobocia przekracza poziom 1,5 przeciętnego bezrobocia krajowego. Prawo da zasiłku przysługuje osobie która ma ukończone 50 lat i pracodawca takiej osoby płacił przez przynajmniej 20 lat składkę na Fundusz Pracy. O zasiłek taki mogą się też ubiegać osoby, które wychowują dziecko, które nie ma ukończonych 15 lat a małżonek tej osoby jest także na bezrobociu. Aby uzyskać zasiłek dla bezrobotnego należy zgłosić się do urzędu pracy, zarejestrować się i tam składamy taki wniosek.

Wydłużenie zasiłku dla bezrobotnych...

Pan Janusz  stracił pracę już prawie rok temu, od tego czasu intensywnie szuka pracy jednak nie może jej znaleźć a za miesiąc kończy się okres otrzymywania zasiłku. Czy jest możliwość przedłużenia takiego zasiłku?
Bardzo dużo zależy od tego na jakim terenie się zamieszkuje, bowiem zasiłek może być wydłużony nawet do18 miesięcy  jeśli tylko stopa bezrobocia danego obszaru przekracza dwukrotnie stopę bezrobocia krajowego. Dodatkowym warunkiem w takiej chwili jest posiadanie co najmniej 20 letniego stażu pracy. Także posiadanie na utrzymaniu dziecka do lat 15 jest jednym z dodatkowych warunków na przyznanie nam zasiłku na dalszy okres.
Jeśli żyje się w związku małżeńskim dodatkowym warunkiem aby otrzymać takie wydłużenie zasiłku jest to, aby drugi małżonek też był na bezrobociu i utracił prawo da zasiłku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena